Alytaus Jotvingių gimnazija sėkmingai baigia vykdyti 2021-2023 m. tarptautinį Erasmus+ „Code Your Future“ (lietuviškas vertimas ,,Programuokite savo ateit“į) projektą.
Jo metu pas partnerius iš Ispanijos, Belgijos, Estijos ir dviejų Turkijos mokyklų išvyko 20 gimnazistų, kuriuos lydėjo per 10 mokytojų. Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti skaitmeninių kompetencijų, tobulinti anglų kalbos žinias, tarpkultūrinio komunikavimo įgūdžius.
Pasibaigus veikloms Alytaus Jotvingių projekto komanda nusprendė surengti konferenciją, kurioje patys projekto dalyviai galėjo pasidalinti savo patirtimi ir atsakyti į auditorijos klausimus. Tai buvo puiki proga priminti projekto akimirkas, parodyti parsivežtus suvenyrus. Draugišką ir šiltą atmosferą kūrė informacinių technologijų mokytojas Rolandas Barkus, vaišinęs visus turkiška arbata, kurios gaminimo meno išmoko vizitų Turkijoje metu.
Direktorius pasidžiaugė tarptautinio projekto sėkme ir paragino mokinius aktyviai dalyvauti mokytojų veiklose, nes tokių projektų bus daugiau. Žodį tarė ir projekto vadovai – informacinių technologijų mokytojai Janina Kuchalskienė ir Rolandas Bartkus. Jie pasidžiaugė, kad mokiniai buvo aktyvūs, atsakingai dalyvavo programavimo ir konstravimo veiklose, sėkmingai dirbo komandose. Klausimus projekto dalyviams uždavė gimnazijos abiturientė ir aktyvistė Rosita Lekavičiūtė.
Į klausimą, kokios priežastys gimnazistus paskatino dalyvauti projekte „Code Your Future“, vienas mokinys pasakojo, kad jį pakvietė mokytojas. Gimanzistas iš pradžių labai abejojo, nes mokinių grupėje nieko nepažinojo, tačiau apsisprendė dalyvauti projekte ir tuo labai džiaugiasi. Kiti tvirtino, kad projekto metu buvo labai įdomu pamatyti kitų šalių mokyklas, susipažinti su jų mokiniais. Vienas gimnazistas papildė, kad labai norėjo įgyti daugiau žinių apie Arduino mikrovaldiklius ir patį programavimą, pasižiūrėti, kaip projekto partnerių mokyklose dirbama su šia programa. Kita priežastis – susipažinti su skirtingų šalių kultūra, gamta, žmonėmis.
Paklausti, kokios veiklos projekto metu labiausiai patiko dalyviams, dauguma įvardino, kad tai buvo darbas su Arduino programa, išmaniųjų šiukšlinių kūrimas, marškinėlių su logotipais gaminimas, užsienio mokyklų ir pamokų lankymas.
Atsakydami į klausimą, su kokios šalies mokiniais buvo lengviausia bendrauti ir dirbti, daugiausia įvardijo belgų ir estų mokinius, tačiau dalis paminėjo ispanų ir turkų vaikus. Buvo smagu išgirsti, kad dauguma mūsų gimnazistų palaiko ryšį su projekto komandomis ir dabar.
Visi konferencijos dalyviai tvirtino, kad šis projektas buvo labai naudingas jų asmeniniam tobulėjimui. Labiausiai mokiniams pavyko patobulinti komunikavimo įgūdžius, jie pagerino programavimo žinias, sustiprino anglų kalbos įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, tobulino darbo su grupe patirtį. Šios įgytos kompetencijos svarbios ir kasdieniniame mokymosi procese.
Į klausimą, ar rekomenduotų Erasmus+ projektuose dalyvauti savo draugams, atsakymai buvo vienareikšmiški – tikrai verta. Vienas pašnekovas akcentavo, kad tokie projektai praplečia bendrą akiratį, įgaunama patirties bendraujant su kitų kultūrų žmonėmis, galima daug ko išmokti. Projekte dalyvavusi gimnazistė dar paminėjo, kad tai puiki proga praleisti laiką su draugais užsienyje, artimiau susidraugauti su mokytojais, įvertinti gyvenimą toliau nuo šeimos, pabėgti nuo rutinos.
Dėkojame projekto komandai už nuoširdžius atsakymus, vaišes ir arbatą, dėkojame ir konferencijos žiūrovams, kurie atidžiai klausė, tikimės, kad artimiausiu metu ir jie galės sėdėti prieš auditoriją ir pasakoti savo patirtus nuotykius tarptautinių projektų metu.
Projektas finansuojamas ES lėšomis.
Projektinio darbo specialistė Jūratė Vilmanienė