Korupcijos prevencija

Įspūdinga kelionė po Europą

Liepos 3-9 dienomis Jotvingių gimnazijos mokinės Gytautė Barzdžiūtė (2b kl.) ir Raimonda Miliūtė (4e kl.) kartu su dailės mokytoja Dalia Vėžiene vyko į pažintinę kelionę po Europą. Kelionę laimėjo dalyvaudamos LR seimo narės Agnės Bilotaitės organizuotame plakatų konkurse „Mes - prieš korupciją“.

Nemokamą kelionę, kaip konkurso prizą, įsteigė Europos parlamento narys Algirdas Saudargas. Pagrindinis kelionės tikslas buvo vizitas į Europos parlamentą, esantį Prancūzijoje, Strasbūre. Susipažinome su pastato struktūra, parlamento veikimo principais, stebėjome ES finansinės ataskaitos pranešimus, buvome lankytojų galerijoje, vykome į susitikimą su Europos parlamento nariu Algirdu Saudargu. Kelionės metu aplankėme Tiuringijos sostinę Erfurtą, Strasbūro senamiestį su įspūdinga Dievo Motinos Katedra. Turėjome galimybę įkopti į 1772m aukščio kalnus, plytinčius Grindelvalde, Šveicarijoje. Liepos 6 dieną užsukome į Šveicarijos sostinę Berną, kur aplankėme į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktą Berno senamiestį. Ten kartu su lietuviais giedojome Lietuvos himną. Keliavome Elzaso vyno keliu, aplankėme vyndarių miestelius, pamatėme, kaip auginamos vynuogės. Kelionės pabaigoje sustojome Vokietijoje esančiame Veimaro senamiestyje. Kelionė buvo išties nepakartojama. Pamatytų objektų gausa, stulbinantis gamtos grožis, žmonijos architektūros paveldas dar ilgai išliks atmintyje.
                                                                                                                            

Gytautė Barzdžiūtė ir Dalia Vėžienė


Spausdinti  
Image