Korupcijos prevencija

Integruota etikos – istorijos pamoka „Korupcija – moralinė ir pilietinė problema“

Nuo 2004 metų kasmet gruodžio 9-ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ją paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), siekdama atkreipti dėmesį į korupciją, paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Alytaus Jotvingių gimnazija jau keleri metai yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narė. Gruodžio 11 d. antros pamokos metu IIIab ir IIId klasių gimnazistai dalyvavo integruotoje etikos - istorijos pamokoje „Korupcija – moralinė ir pilietinė problema“.

Pamoką organizavo mokytojos metodininkės Danutė Sasnauskienė ir Laimutė Arlauskaitė. Mokiniams buvo pristatyta Vilhelminos Urbonienės, Andrejaus Gaidamavičiaus knygos „Minčių kryžkelėse“ ištrauka „Pakiša“, pagal kurią gimnazistai išsakė savo nuomonę apie kyšius, jų davimą, ėmimą ir iš to kylančias problemas. Pagal IIIb klasės mokinių Rimgailės Balionytės ir Karolinos Krutulytės pateiktis „Korupcija - moralinė ir pilietinė problema. Gruodžio 9-oji Antikorupcijos diena“ gimnazistai kartu su mokytojomis aptarė korupcijos esmę, formas, apraiškas, šių dienų aktualijas, pavyzdžius. Diskutavo įvairiais klausimais. Mokytoja Laimutė Arlauskaitė trumpai pristatė 2018 m. Transparecy International organizacijos Lietuvos skyriaus tyrimą „Korupcijos suvokimo indeksas Lietuvoje“. Po edukacinio filmo „Kelio A12 tiesimas“ peržiūros pagal pateiktas užduotis, dirbdami grupėmis, įvertino problemines situacijas, korupcijos apraiškas. Pamokos pabaigoje gimnazistai atliko refleksiją: užpildė lapelius „Žinau. Noriu sužinoti. Sužinojau“. Tikimės, kad gimnazistai bus atsparūs korupcijai Lietuvos piliečiai.

Mokytojos Laimutė Arlauskaitė ir Danutė Sasnauskienė