Tai I-III klasių mokinių kūrybinių darbų paroda, gimusi iš pagarbos mūsų tautios praeičiai ir noro ją įprasminti šiandienos spalvomis. Ši iniciatyva, kurstoma istorijos ir dailės mokytojų bendrystės, sujungia sausus istorinius faktus su giliais emociniais išgyvenimais. Parodos tikslas - ne tik prisiminti skaudžius bei didingus Lietuvos laisvės kelius, bet ir skatinti mokinius per asmeninę kūrybinę raišką pajusti ryšį su tėvynės likimu. Integruodami dailės darbus su istorijos pamokomis, jaunieji kūrėjai interpretuoja laisvės, pasiaukojimo ir netekties simbolius, pavertę juos vaizdiniais, kurie prabyla į kiekvieno lankytojo širdį, primindami, kad praeitis gyva mūsų atmintyje ir kūryboje.

