Naujienos

Vasario 16 – Lietuvos valstybės atkūrimo šventė

Vasario 16 – Lietuvos valstybės atkūrimo šventė
Vasario 16-oji – išskirtinė diena mūsų tautai ir valstybei, šią dieną buvo atkurta Lietuvos valstybė. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos signatarai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, kuris skelbia, kad Lietuva „atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę“.
Jotvingių gimnazijos mokiniai dalyvavo didžiausioje Alytaus miesto gimnazijų bendradarbiavimo pamokoje – konferencijoje, skirtoje paminėti šią iškilią datą. Konferencijoje buvo pristatyti 1918 m. Vasario 16, 1949 m. Vasario 16 ir 1990 m. Kovo 11 aktų signatarai. 2 a klasės gimnazistės Emilija Čitavičiūtė ir Gertrūda Kerbelytė skaitė pranešimus apie Vasario 16- os akto signatarus ir apie signatarą Donatą Malinauską. Po to, mokinės pravedė interaktyvias pamokas savo gimnazijos pirmokams – papasakojo apie signatarus, davė tiriamąją užduotį ir galiausiai – patikrino žinias Kahoot žaidimu.
Lietuva, sveikiname tave su gimtadieniu!
 
Virginija Svinkūnienė
 
Image