Naujienos

„Sumanaus moksleivio akademija“ - puiki patirtis gimnazistams!

„Sumanaus moksleivio akademija“ - puiki patirtis gimnazistams!

 Gegužės 2 d. VDU projekte „Sumanaus moksleivio akademija“ gamtos mokslų klasėje besimokantys Ia ir II c klasės mokiniai žinias ir praktinius įgūdžius gilino Žemės ūkio akademijoje.

Pirmokai augalų laboratorijoje – „operacinėje“ aiškinosi kaip dauginami augalai mikrodauginimo būdu iš lapo dalių, o pačių padaugintus augalus parsivežė į gimnaziją stebėjimui kaip jie auga ir vystosi toliau. Daug įdomių ir net šokiruojančių dalykų mokiniai sužinojo mikrobiologijos laboratorijoje tyrinėdami ant maisto produktų išaugančius pelėsinius grybus, aiškindamiesi jų išskiriamų toksinų žalą organizmui. Antrokai tuo metu akademijos bandymų stotyje susipažino su augalais – biofabrikais. Po įdomių užsiėmimų universitete pirmokai dalyvavo edukacijoje muziejuje neregiams, kur ekspozicija yra visiškai nematoma ir iš labirinto galima išeiti tik pasitelkiant kitus pojūčius: klausos, uoslės, jutimų. Tuo tarpu antrokai susipažino su  Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus, kurio veikla pradėta dar 1936 m. ekspozicija: XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Lietuvos miesto vaistine, laboratorija, Lietuvos medicina 1918-1940 m., aukštojo medicinos mokslo Kaune istorija, tarpukario gydytojų darbų kabinetų fragmentais, instrumentais bei dokumentine medžiaga, špitolės (dabartinės ligoninės pirmtakės) fragmentais, vaistingųjų medžiagų kolekcija, lietuvių liaudies medicina ir kt.

Gegužės 4 d. tie patys mokiniai jau gimnazijoje turėjo galimybę pabendrauti su  VDU Žemės ūkio akademijos atstove -  marketingo koordinatore Deimena Montvydaite ir susipažinti su agrosektoriaus įmone lydere „Lytagra“, kurią pristatė regiono vadybininkas Juozas Pilvelis.

Kūrybingai ir įdomiai žiniomis bei praktinėmis veiklomis papildydami mokyklos kursą netradicinėse aplinkose, mokiniai formuojasi savitą požiūrį į mokslą, susipažįsta su mokslininko – tyrėjo, žemės ūkio specialisto, farmacininko ir kt. profesijomis, padėsiančiomis pasirinkti studijų kryptį ir būsimą profesiją ateityje.

Mokytojos Rasa Zubrickienė, Lina Račkienė ir karjeros specialistė Marytė Stasiukynienė.

 

Image