Naujienos

Jotvingiečiai Respublikiniame etikos konkurse

Jotvingiečiai Respublikiniame etikos konkurse
Respublikiniame 9-10 klasių etikos konkurse dalyvavo keturi mūsų gimnazijos mokiniai: Justas Pikūnas IId klasė, Anita Jusaitė IId klasė, Paulina Morazaitė IIc klasė ir Luka Marija Burbaitė Ia klasė.
Mokiniai atliko keturias užduotis: teksto analizė, argumentavimas, kūrybinė ir pavyzdžių ieškojimas. Ištraukos iš  mokinių darbų: ,,Mes, žmonės, asmenybės turime būti tvirti ir savimi pasitikintys. Niekas negali nuversti mūsų uolos, mūsų idėjų ir mąstymo. Bet ką, ką gyvenimas meta mums po kojomis, mes turime priimti su džiaugsmu, padėka ir, kad ir bet kas tai būtų tai neturėtų išmušti mūsų iš savų vėžių. Gyvenimas kupinas netikėtumų. Kiekvienas nutikimas atsirandantis mūsų gyvenime sudaro tik mažą mūsų viso gyvenimo dalelę, tačiau iš jų ir susideda tarsi mozaika žmogaus gyvenimas." (Anita Jusaitė).
,,Žmogui kaip asmenybei padeda atsiskleisti stebėjimas ir stebėjimasis, kurių dėka mes save auginame patirties, potyrių labirinte. Žmogus turi gebėti atpažinti savo aplinką, kurioje gyvena, mokėti ją tyrinėti, džiaugtis kiekviena akimirka, ją vertinti, branginti, o tai galime daryti stebint vykstantį gyvenimo virsmą. Jis turi skirti blogus, prieštaringus dalykus nuo teisingų, suvokti jų esmę, darną." (Justas Pikūnas).
,,Turime būti jautrūs, kaip mimoza, nes būdami kieti kaip akmenys prarasime svarbiausias vertybes. Žmoguje svarbiausia žmogiškumas. Jis turi mus visuomet lydėti, nors ir yra sunkios aplinkybės. Visos bangos, kurios per audrą stipriai daužosi į uolą, kažkada aprims, nes audra nesitęsia amžinybę. Ji kada nors baigiasi, o praradus žmogiškumą kelias atgal labai ilgas. Reikia būti jautriems ir pakantiems ir tuomet išeis mūsų tikrasis gyvenimo kantrumas." (Paulina Morazaitė).
,,Bręstančiai, augančiai asmenybei  be galo svarbu mokytis, kad gebėtų vertinti ir matyti kiekvienoje dienoje esantį vis kitokį įvykį, kitokį veiksmą, situaciją. Juk tik stebėdami aplinką, žmones mes galime stebėtis ir daryti tam tikras išvadas arba priimti sprendimus pagal vertybines nuostatas, mokytis ir tobulėti kasdienybėje, auginti savyje išmintį." (Luka-Marija Burbaitė).
Dėkoju puikiai komandai ir raginu nuolat tobulėti, atrasti save, nes tai  yra nesibaigianti kelionė.
 
Etikos mokytoja metodininkė Danutė Sasnauskienė.
 
 
Image