Naujienos

VII tarptautinis teatro vaikams ir jaunimui festivalis ,,JĖGA/COOL!“ ir Alytaus Jotvingių gimnazijoje

VII tarptautinis teatro vaikams ir jaunimui festivalis ,,JĖGA/COOL!“ ir Alytaus Jotvingių gimnazijoje

,,Nemeilė gimdo būties beprasmybę“, – sako spektaklio veikėjai

,,No shoes“ teatras Jotvingių gimnazijos mokiniams pristatė Ievos Jackevičiūtės režisuotą spektaklį „Dulkėti veidrodžiai“.

Šis monospektaklis – VII tarptautinio teatro vaikams ir jaunimui festivalio programos dalis, į gimnaziją atkeliavęs dėl turtingų teatrinių gimnazijos tradicijų bei ,,Taško“ studijos pripažinimo mieste ir šalyje.

Šiek tiek daugiau nei valandą trunkantis monospektaklis buvo neįprastas, labai įtraukiantis žiūrovus. Matėme, kaip aktoriaus Raimondo Klezio sprendimas pasakoti skaudžią asmeninių patirčių istoriją, reikalauja iš jo įtempto darbo, buvimo šalia žiūrovų, gebėjimo suprasti gimnazistų nuotaikas, vaidinti įtikinamai, sužavėti nuoširdumu. Aktorius Raimondas į kai kurias scenas įtraukė ir publiką – jotvingiškiams teko skaityti, šokti, pabandyti išspręsti tam tikras problemas. Aktorius puikiai jaučia publiką ir jos energiją, todėl pataikė išsirinkti tokius mokinius, kurie labai tiko pasiūlytiems vaidmenims, daugiausiai aplodismentų sulaukė antrokai Gabrielė ir Orenas.

Spektaklio „Dulkėti veidrodžiai“ siužetas apie šiandienines jaunimo problemas, aktualius gyvenimo klausimus, o veikėjai, mažo provincijos miestelio gyventojai Ruso, Taškas ir Mickevičius, iš realaus pasaulio, jie tokie gyvi, tokie linksmi, tokie paaugliškai atpažįstami, tokie pasiryžę būti vieni su kitais, kartais atrodantys keistai, jog nesuvokia savo pražūtingo gyvenimo būdo, būdingo paribio jaunimui.

„Dulkėti veidrodžiai“ – tai aktoriaus charizmatiškumo ir aktualių šiandienai temų spektaklis. Apie skaudžius jaunimui dalykus pasakojama ne pamokomu tonu, o patraukliai, ironizuojant, todėl norisi įdėmiai klausytis ir išgirsti, ką norima pasakyti, o spektaklis mums tarsi sako, kad nemeilė gimdo būties beprasmybę.

Dėkojame ,,Taško“ studijos vadovei Marytei Stasiukynienei už turiningą ir neįprastą teatrinį išgyvenimą.

 Jaunoji Jotvingių gimnazijos žurnalistė Gintarė Sartanavičiūtė

 

Image