Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, miesto svečiai ir jotvingiškiai sakurų sodinimo renginyje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, miesto svečiai ir jotvingiškiai sakurų sodinimo renginyje

Balandžio šešta diena Alytui buvo itin svarbi diena – tą dieną Dzūkijos sostinėje, mūsų gimtajame mieste, apsilankė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Jo ekscelencija ne tik svečiavosi Alytaus miesto savivaldybėje ir dalyvavo susitikime su gimnazijų mokiniais, bet ir lankėsi sakurų sodinimo ceremonijoje ir netgi pats pasodino sakuros medį, kurio žiedais jau greitai galėsime pasigrožėti.

Šioje ceremonijoje dalyvavo ir sakuros medį pasodino ne tik mūsų šalies vadovas, bet ir Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu, kuris teigė, jog sakuros – tai tarsi abiejų kultūrų bendrystė, siejanti mus. Trečią medį pasodino renginyje svečius lydėjęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Įdomu, kad Prezidentas neslėpė, jog labai žavisi mūsų kraštu ir džiaugėsi čia atvykęs, net ir pats šiek tiek pakalbėjo dzūkų tarme.

Vėliau visi dalyviai turėjo galimybę ant vieno naujai pasodinto sakuros medžio pakabinti lapeliuose užrašytus savus linkėjimus bei norus.

Šį renginį vainikavo Alytaus jaunimo centro vokalo studija „Vaja“ atlikdama lietuvišką dainą.

Džiaugiamės, kad būrys jotvingiškių turėjo puikią progą pasigrožėti šiuo trumpu, bet įspūdingu renginiu ir susitikti su šalies prezidentu. Gimnazijai atstovavo japonų kultūros ir kalbos žinovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė bei karjeros specialistė Marytė Stasiukynienė, mes, Jotvingių gimnazijos jaunosios žurnalistės ir 1a klasė su auklėtoja Rasa Zubrickiene.

Dabar, eidami pro šalį ir grožėdamiesi žydinčiomis sakuromis, prisiminsime tuos, kurie jas dovanojo Žaliajai gatvei ir mūsų miestui.

Jaunosios Jotvingių gimnazijos žurnalistės Gustė Mikalonytė ir Miglė Degutytė

 

Image