Naujienos

Pi diena Jotvingiuose

Pi diena Jotvingiuose

Kovo 14 dieną visame pasaulyje švenčiama tarptautinė skaičiaus Pi diena.

Ši data pasirinkta neatsitiktinai – skaičiaus Pi apytikslė reikšmė yra 3,14. Anglų kalba skaičiaus  tarimas sutampa su žodžio „pie“, kuris reiškia „pyragą“, tarimu. Šią savaitę mūsų gimnazijoje Pi diena pažymėta su trenksmu.

Ji prasidėjo puikia kalbos minutėle. Jotvingių gimnazijos puslapyje visi jotvingiečiai buvo kviečiami dalyvauti žodžių grandinėlės konkurse. Grandinėlės autorė – matematikos mokytoja Ramunė Kazlauskienė.

 Šį  konkursą laimėjo informacinių technologijų mokytoja Janina Kuchalskienė. Jai atiteko labai šaunus prizas  – asmeninė matematikos konsultacija pas pasirinktą mokytoją.

Gimnazijos I-ųjų klasių mokiniams vyko matematinis protmūšis, skirtas Pi dienai paminėti. Sveikiname protmūšio nugalėtojus – Ia klasę. Antrąją vietą iškovojo Ib klasė, o trečioji atiteko Ie klasei. Gimnazijoje taip pat vyko Sudoku konkursas, kuriame dalyvavo 26 mokiniai. Sudoku konkurse tarp I – II klasių gimnazistų 1 vieta atiteko Miglei Majauskaitei (Ib), 2 vieta – Deimantei Sukackaitei (Ib), 3 vieta – Skaistei Liutkauskaitei (IIf). Iš 3-4 klasių 1 vietą iškovojo Kevinas Adžgauskas (IVb) , 2 vietą – Agnė Gustaitytė (IVa), 3 vietą – Tadas Balkevičius (IIIa).

II-ųjų klasių komandos  varžėsi  formulių konkurse, kurio užduotis buvo  surašyti kuo daugiau matematinių formulių. Konkurso nugalėtojai –  IIc klasė, 2 vieta atiteko IIa klasei, trečia vieta – IIf klasei.

Ketvirtadienį vyko visų konkursų nugalėtojų apdovanojimai. Džiaugiamės, kad renginiuose, skirtuose Pi dienai paminėti,  dalyvavo daug matematiką mylinčių bendruomenės narių. Dėkojame visoms matematikos mokytojoms, kurios organizavo renginius ir paruošė užduotis konkursams. Taip pat dėkojame  informacinių technologijų mokytojui Rolandui Bartkui už pagamintus puikius apdovanojimus.

Matematikos mokytojos

 

 

Image