Naujienos

Jotvingių  gimnazistai susitikime su Kovo 11-osios akto signatarais

Jotvingių  gimnazistai susitikime su Kovo 11-osios akto signatarais

Kovo 3 d., Alytaus Jotvingių gimnazijos mokiniai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rasos Dainauskienės ir  istorijos mokytojos Virginijos Svinkūnienės,

dalyvavo  susitikime su Kovo 11-osios akto signatarais. Susitikimas vyko Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai). Tai jau tradiciniu tapęs Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų susitikimas su Lietuvos gimnazijų mokiniais. Susitikime dalyvavo daugiau nei 30 Lietuvos gimnazijų atstovai (460 mokinių ir mokytojų). Džiugu, kad ir Alytaus gimnazistai galėjo dalyvauti šiame iškiliame renginyje.

Sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nepriklausomybės Akto signatarai ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nariai kartu su mokiniais diskutavo šiomis temomis: Mečys Laurinkus – „Sąjūdis – Lietuvos Nepriklausomybės šauklys“, Saulius Pečeliūnas – „Šalies gynybos sistemos kūrimas“; Irena Andrukaitienė – „Švietimo sistemos kūrimas“; Birutė Valionytė – „Aplinkos apsaugos sistemos kūrimas; Aleksandras Algirdas Abišala – „Ūkio reforma“; Gediminas Šerkšnys – „Lietuvos Respublikos Konstitucijos parengimas ir priėmimas“; Jonas Prapiestis – „Teisinės sistemos kūrimas“.

Renginį vedė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė B. Valionytė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kanclerė I. Andrukaitienė.

Virginija Svinkūnienė

Alytaus Jotvingių gimnazijos istorijos  mokytoja metodininkė

Image