Naujienos

Propaganda ir dezinformacija. Kaip ją atpažinti?

Propaganda ir dezinformacija. Kaip ją atpažinti?

Jotvingių gimnazistai dalyvavo paskaitoje apie propagandą ir dezinformaciją,

kurią vedė Auksė Ūsienė – Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė, jau daug metų dirbanti propagandos atpažinimo, jos viešinimo ir pilietinio pasipriešinimo srityje, skaitanti paskaitas visuomenei apie informacinį, hibridinį karą. Svarbu atsiminti, kad propaganda neturi nieko bendro su laisva žiniasklaida, žodžio laisve ar kita nuomone.

Paskaitos metu lektorė papasakojo kas yra propaganda, dezinformacija, kokie jos tikslai bei svarbiausi taikiniai Lietuvoje, supažindino su propagandos ir dezinformacijos pavyzdžiais, aiškino kaip ją atpažinti. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kad pagrindiniai priešiškų informacinių operacijų taikiniai Lietuvoje yra: gynyba, užsienio politika, konstitucinių pagrindų apsauga, ekonomika ir energetinis saugumas, kultūra, švietimas, istorija ir socialinė apsauga.

A. Ūsienė pabrėžė, kaip svarbu kiekvienam gebėti pasipriešinti informacinėms grėsmėms, o tam reikalingas žinojimas, gaunamos informacijos tikrinimas.

 

Istorijos mokytoja metodininkė Virginija Svinkūnienė

 

Image