Naujienos

Jotvingiečiai – respublikinės viktorinos "Piliečių valia" III vietos laimėtojai

Jotvingiečiai – respublikinės viktorinos "Piliečių valia" III vietos laimėtojai

2022 metus LR Seimas paskelbė Lietuvos valstybės Konstitucijos metais.

Šiemet minime du  gražius jubiliejus – Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį. Alytaus Jotvingių gimnazijos mokiniai dar spalio mėnesį aktyviai dalyvavo Konstitucijos egzamine. 2022 m. gruodžio mėnesio 7d.  šioms svarbioms progoms įprasminti Lietuvos Respublikos Seime vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (I-IV gimnazijų) mokinių viktorina ,,Piliečių valia“.

Alytaus Jotvingių gimnazijos II –III klasių penkių mokinių komanda ,,Santarvė“, vadovaujama istorijos mokytojos metodininkės Laimutės Arlauskaitės, atsakingai ruošėsi ir puikiai pasirodė. Sveikiname komandą ,,Santarvė“ respublikinėje viktorinoje ,,Piliečių valia“ laimėjus III vietą. Komandos nariai: Kamilė Dvareckaitė (IIf), Laura Dvareckaitė (IIf ), Augustas Petrikevičius (IIIb), Domantas Šarka (IIIb) – mokytoja Laimutė Arlauskaitė; Rūta Pekarskaitė (IIIa) – mokytojas Vytautas Skendelis. Mokiniai sėkmingai  atliko įvairias testų, istorinių šaltinių užduotis. Rūta Pekarskaitė puikiai pristatė komandos kūrybinę viešojo kalbėjimo užduotį – pasakė ,,Lietuvos visuomenę telkiančią Lietuvos Respublikos Prezidento kalbą Tautos atstovams Seimo iškilmingame posėdyje, skirtame paminėti Lietuvos Valstybės Konstitucijos 5-osioms metinėms“. Buvo vertinamas kalbos istoriškumas, dalykiškumas, kūrybiškumas, originalumas, laikas (1 min.). Kol garbioji komisija skaičiavo komandų taškus, dalyviai sprendė papildomus testus. Pirmą vietą laimėjo Domantas Šarka ir gavo specialų prizą.

Jotvingiečiams šiemet Šv. Kalėdos atėjo anksčiau. Mokiniai ir mokytoja buvo apdovanoti Padėkos raštais, puikiais prizais. Parvežėme ir mokyklos bendruomenei Padėką, pasirašytą LR Seimo Pirmininko pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės – Mikulėnienės. Smagiai, turiningai praleidome laiką LR Seime. Į viktoriną kartu keliavome ir susidraugavome su Daugų Vlado Mirono gimnazijos komanda ,,Mironiečiai“ bei  mokytoja Laimute Leoniene.

Visiems linkime gražių artėjančių švenčių!

Mokytoja Laimutė Arlauskaitė ir komanda

Image