Naujienos

Paminėta Žmogaus teisių diena

Paminėta Žmogaus teisių diena

Gruodžio 10 d. minima tarptautinė žmogaus teisių diena, skirta atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į žmogaus teises.

1948 metais šią dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją. Žmogaus teisės ir laisvės yra realios tik tada, kai jų apsauga veiksmingai užtikrinama kasdien ir kiekvienam be išimties. Minėdamos šią dieną Alytaus miesto gimnazijų MEPA komandos surengė debatus ,,Karo pabėgėliai. Ar pakankamai saugome žmogaus teises?“. Debatuose dalyvavo keturių miesto gimnazijų komandos. Debatus vedė Jotvingių gimnazijos abiturientė Rosita Lekavičiūtė. Jotvingių gimnazistai – Justina Siaurukaitė ir Orenas Česnulevičius iš II a klasės bei  Paulina Gudaitytė ir Arminas Plytnykas iš II b klasės – tapo debatų laimėtojais. Visos debatuose dalyvavusios komandos gavo padėkas ir buvo apdovanotos renginio partnerės Europe Direct Alytus atminimo dovanėlėmis.

Virginija Svinkūnienė, Istorijos mokytoja metodininkė

Image