Naujienos

Etnokultūrinis festivalis „Kartu smagu“

Etnokultūrinis festivalis „Kartu smagu“

Etnokultūrinis festivalis „Kartu smagu“, kurį organizavo Alytaus neformaliojo švietimo centras “Tolerancija“, vyko lapkričio 10 dieną Šaltinių progimnazijoje. Šiame tradiciniame renginyje dalyvavo Alytaus miesto ir rajono pagrindinių mokyklų bei gimnazijų mokiniai, o taip pat svečiai iš Vilniaus ir Šalčininkų rajonų.

Festivalio tikslas - siekti tarpkultūrinio dialogo, solidarumo, tolerantiškumo, gilintis į įvairių tautų papročius, tradicijas, tautosaką, skatinti mokinius pažinti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje gyvenančių tautų kultūras.

Dalyviai atliko lietuvių, lenkų, ukrainiečių tautų dainas, šokius, pasakojo pasakas ir liaudiškas istorijas, vaidino. Šiame festivalyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 1-2 klasių mokiniai Ieva Kaževaitė, Augustas Jarusevičius, Darja Golub, Anna Puhlenko, Ugnė Degutytė, Daniela Masionytė, Meida Aliulytė. Jie deklamavo eilėraščius anglų, prancūzų, ukrainiečių kalbomis, grojo, piešė. Parengti festivaliui programą mokiniams padėjo užsienio kalbų mokytojos ir bibliotekos vedėja V. Dranginytė.

Darja Golub pasakoja apie savo pomėgį lietuviškai. Žvilgterkite:

Rusų kalbos mokytojos L.Krisiulevičienė, I.Malaškevičienė 

Image