Naujienos

LR Konstitucijos egzaminas Jotvingių gimnazijoje

LR Konstitucijos egzaminas Jotvingių gimnazijoje

LR Seimas 2022 metus paskelbė Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais.

Šiemet pirmajai nuolatinei demokratinei Lietuvos Valstybės Konstitucijai sukanka 100 metų, o LR piliečių 1992 m. spalio 25 dienos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai - 30 metų. Minint šiuos jubiliejus, 2022-10-25 Alytaus Jotvingių gimnazijoje vyko  XVI  LR Konstitucijos egzaminas internetu. Jį organizuoja LR Teisingumo ministerija ir globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Jame dalyvavo II-IV klasių gimnazistai iš aštuonių klasių, kuriuos tam paskatino istoriją dėstantys mokytojai Laimutė Arlauskaitė, Virginija Svinkūnienė ir Vytautas Skendelis. Rezultatų laukiame. Juos kiekvienas mokinys gaus į savo elektroninį paštą. Istorijos mokytoja metodininkė Laimutė Arlauskaitė mokiniams per gimnazijos radiją ryte priminė LR Konstitucijos reikšmę, pateikė abiejų demokratinių Lietuvos Valstybės Konstitucijų palyginimą. IIf  klasės mokinių grupė gimnazijos bendruomenei per vietinę televiziją pristatė platesnį 1922 m. ir 1992 m. LR Konstitucijų palyginimą, akcentavo renkamų centrinės valdžios institucijų funkcijas, dabartinės Konstitucijos reikšmę kiekvienam piliečiui. Visiems  linkime sulaukti kuo geresnių egzamino rezultatų, domėtis Konstitucija, jos laikytis ir tinkamai atlikti savo pareigas.  

Istorijos mokytoja, LR Konstitucijos egzamino koordinatorė  Laimutė Arlauskaitė

 

Image