Naujienos

Susipažinkite su Irena Rakauskiene, Alytaus Jotvingių gimnazijos švietimo pagalbos mokiniui specialiste

Susipažinkite su Irena Rakauskiene, Alytaus Jotvingių gimnazijos švietimo pagalbos mokiniui specialiste

Rugsėjis į Jotvingių gimnaziją pakvietė visą būrį naujų mokinių ir mokytojų.

Jaunieji gimnazijos žurnalistai kalbina tik ką mūsų gentį papildžiusius pedagogus. Šiandien klausimus uždavėme I. Rakauskienei, švietimo pagalbos mokiniui specialistei.

Prašome prisistatyti Jotvingių gimnazijos skaitytojams. Kokio dalyko mokytoja esate?

Malonu, kad kalbinate. Esu Irena Rakauskienė, švietimo pagalbos mokiniui specialistė, metodininkė. Nuo 2022 metų rugsėjo Jotvingių gimnazijoje dirbu specialiąja pedagoge.

Kaip jaučiatės mūsų gimnazijoje, ar patinka šis darbas ir aplinka?

Gimnazijoje jaučiuosi įvairiai: nuo jaudulio iki smagaus juoko, linksmumo, nuskambėjus  ,,skambučio“  muzikai, tai labai įkvepia darbui, o gimnazijos aplinkai suteikia novatoriškumo ir  modernumo. Mano darbas man patinka, pedagoge dirbu jau 30 metų.

Ar jau pripratote prie naujo kolektyvo?

Gimnazijos kolektyvas didelis. Dar neteko su visais mokytojais pabendrauti, pakalbėti asmeniškai. Matau, kad Jotvingių genties kolektyvas organizuotas, draugiškas, bendraujantis ir  bendradarbiaujantis, ir man nebus sunku priprasti prie naujo kolektyvo.

Kas nulėmė jūsų pasirinkimą tapti specialiąja pedagoge, ar nuo pat vaikystės žinojote, kad būsite mokytoja?

Nuo vaikystės tikrai svajojau būti mokytoja. Bet vėliau turbūt išsigandau mokytojos darbo ir pasirinkau medicinos sesers specialybę. Pradėjusi dirbti susidūriau su vaikučiais, turinčiais raidos sutrikimų, todėl norėjau įgyti daugiau žinių, kaip dirbti su šiais vaikais, ir įstojau į Šiaulių pedagoginį universitetą (anksčiau institutą), Specialiosios pedagogikos fakultetą. Savo pasirinkimu esu patenkinta, nes specialiosios pedagogės darbe praverčia ir medicinos žinios.

Kas labiausiai patinka mūsų gimnazijoje ir ko norite palinkėti mokiniams bei  kolegoms?

Gimnazijoje labiausiai  patinka  kūrybiškas,  gražus,  mandagus  jaunimas,  malonūs mokytojai, šiltas mikroklimatas. Tad  visiems mokiniams linkiu veržlumo, didelės motyvacijos,   darbingų mokslo metų  ir labai gerų mokymosi rezultatų.  Mokytojams linkiu stiprios sveikatos,  didelės sėkmės darbe ir asmeniniame  gyvenime.  

Su nuoširdžiais linkėjimais Irena

Su Irena Rakauskiene, švietimo pagalbos mokiniui specialiste, kalbėjosi Alytaus Jotvingių jaunosios žurnalistės Vakarė Valatkaitė ir Laura Dvareckaitė

Image