Naujienos

„Jotvingių garbė“ – tai Alytaus Jotvingių gimnazijos legenda

„Jotvingių garbė“ – tai Alytaus Jotvingių gimnazijos legenda

Alytaus Jotvingių gimnazija – vienintelė tokį savitą ir iškalbingą pavadinimą pasirinkusi mokykla Lietuvoje, todėl bendruomenė jaučia pareigą garsinti savo mokyklą siekdama akademinių rezultatų bei įprasmindama jotvingių genties palikimą daugybėje tarptautinių ir šalies olimpiadų, konkursų bei varžybų.

Susirinkę į tradicinį ,,Jotvingių garbės“ renginį Alytaus miesto teatre, mokytojai, gimnazistai ir jų tėveliai stebėjo Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinių, dalyvių dalykinėse olimpiadose ir konkursuose šalies bei tarptautiniuose etapuose 2021- 2022 m. I-III vietos nugalėtojų bei dalyvių apdovanojimus, jaunųjų verslo bendrovių ir aktyviausių gimnazistų, STEAM veiklos dalyvių, pagerbimą.

Renginį pradėjo įspūdingas šokėjų pasirodymas, o vėliau šventėje skambėjo gimnazijos himnas, ansamblio atliekamos dainos, žavėjo cirko akrobatika, šokėjos meistriškumas, o šventę užbaigė spektaklis ,,Literatūros pamokos“. Turiningas kelių valandų renginys sujungė bendrai gražiai patirčiai visą Alytaus Jotvingių gimnazijos bendruomenę. Tikėkimės, kad pasakyti prasmingi gimnazijos direktoriaus Donato Vasiliausko, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Renatos Romanovienės ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Roberto Šarknico  sveikinimai  įkvėps ir ateityje siekti gerų akademinių rezultatų bei garsinti savo ugdymo įstaigos vardą.

Deimantė Burbaitė – Lietuvos jaunųjų filologų konkurso nugalėtoja ir Gintautė Bubnelytė – Lietuvos jaunųjų kalbininkų konkurso, skirto kalbininkams Jonui Kazlauskui ir Antanui Lyberiui atminti, pirmosios vietos laimėtoja, įrodė, kad Jotvingių gimnazijos mokinėms respublikiniuose  kalbininkų konkursuose kiti sunkiai gali  prilygti. Mokines ruošė Rima Bartkienė ir Daiva Baliukonytė, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės. Filologų ,,aukso medalių krepšelį“ papildė tarptautinis anglų kalbos konkursas ,,Best in English“, kurio dalyvė Evelina Adomaitytė – pirmos vietos Lietuvoje laimėtoja, vertas dėmesio faktas, kad Evetinos rezultatas – 29 vieta pasaulyje (32 šalys, ~17500 mokinių), ją konsultavo mokytoja Erika Balynienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Gimnazijoje pirmus metus besimokantys pirmokai jau spėjo dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Mantas Zmitrulevičius, Ia klasės mokinys, 54-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados (mokytoja Rasa Zubrickienė) ir Akademiko J. Janickio chemijos konkurso ( mokytoja Zita Sakalauskienė) dalyvis. Nacionalinis konkursas ,,Praeities stiprybė – dabarčiai” buvo sėkmingas I b klasės mokinėms Kotrynai Dusevičiūtei, Paulinai Gudaitytei ir Smiltei  Smaidžiūnaiei bei jų mokytojai Virginijai Svinkūnienei.  

Pagerbti ir nenuilstantys teatro vadovai Jonas Gaižauskas ir Marytė Stasiukynienė, suteikiantys galimybę visiems studiją lankantiems mokiniams atskleisti savitą kūrybiškumą, kritinį mąstymą, gebėjimą dirbti komandoje. ,,Taškas“ gimnaziją spektakliu ,,Literatūros pamokos“ garsino ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Londone.  

Kuo daugiau patirties, tuo geresni įgūdžiai formuojami mokykloje. Už aktyvų dalyvavimą gimnazijos kultūriniame gyvenime apdovanojimai įteikti daugiau nei dešimčiai mokinių. Už aktyvų dalyvavimą gimnazijos kultūriniame gyvenime ir dramos studijoje ,,Taškas” apdovanotas Gabrielius Jonynas iš IVe. Už pilietinę ir visuomeninę veiklą apdovanota Lietuvos šaulių sąjungos, karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios rinktinės aktyvi šaulė; įvairių pilietinių konkursų dalyvė Auksė Savukynaitė, Lietuvos šaulių sąjungos, karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios rinktinės šaulė, KTU matematikos ir gamtos mokslų geriausia abiturientė, matematikė Aistė Truncaitė. Tai tik keletas įvardintų aktyvių mokinių, o juk visi, kurie garsino gimnazijos vardą, tikrai buvo verti ,,Jotvingių garbės“ scenos ir medalių. 

Nacionalinis konkursas ,,Mano pasaulis – darniai Lietuvai” organizuotas VDU itin sėkmingas ir vertingas, nes įveiktos kelios garsiausios Lietuvos gimnazijos ir pelnyta I vieta. Merginų komandą (Janušonytė Liepa, Kuzmickaitė Meda, Majauskaitė Rūta, Sudvajūtė Audinga ir Zykutė Beatričė) dalyvavimui konkurse įkvėpė  Rasa Zubrickienė, biologijos mokytoja ekspertė, ir Lina Petraškienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja.

 Teigiama, jog žmogaus atmintis fiksuoja tas patirtis, kurios sukelia emocijas, todėl  mokymasis tyrinėjant, eksperimentuojant ir atrandant labai tiko vykdantiems verslo bendrovių veiklą. Lietuvos Junior Achievement jaunųjų bendrovių ‚acceleraotor_x“ programos nacionalinė Expo 2022  komanda „Trusty“( Laurynas Bielevičius, Juras Blaškys, Aidas Andreikevičius, Dovydas Petrusevičius,  mokytoja Virginija Klusevičienė) pelnė nominaciją „Inovatyviausias technologinis sprendimas“ šalyje. Dzūkijos regiono jaunųjų bendrovių „eXpo“ mugėje, regione pelnyta I vieta, ji  Linui Barzdžiui, Andriui Rakauskui, Tomui Klizai ir Saulei Aleknavičiūtei suteikė galimybę dalyvauti  2022 Lietuvos Junior Achievement jaunųjų bendrovių ‚acceleraotor_x“ programoje nacionalinė Expo 2022, o ten sulaukė įvertinimo – nominacija „Investicijų magnetas“. Juos konsultavo Donatas Vasiliauskas, vyresnysis ekonomikos mokytojas ir gimnazijos direktorius bei Rolandas Bartkus, informacinių technologijų mokytojas metodininkas. Visų gimnazijos jaunųjų verslininkų įvardinti tiesio neįmanoma, nes vien 2021-22 mokslo metais buvo įkurta per 20 jaunųjų  verslininkų bendrovių.

Nacionalinis mokinių konkursas ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija”, kuriame pristatyti  Augustinos Ivašauskaitės piešiniai „Mergaitė raudonu paltu“, pelnė  trečią vietą šalyje,   o nacionaliniame mokinių konkurse ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” maketas „Tremtis į nežinią“ Augustė Pigagaitė tapo nugalėtoja, jų mokytoja Dalia Vėžienė.

Už Jotvingių vardo garsinimą nacionalinėse ir tarptautinėse švietimo konferencijose apdovanota Agnė Kiriliukaitė ir jos mokytoja Irena Ribinskienė, fizikos mokytoja metodininkė. Už aktyvų dalyvavimą gimnazijos kultūriniame gyvenime, buvusi gimnazijos mokinių prezidentė Gabija Grubliauskytė, 4a klasės mokinė.

                      Jotvingiškiai visada didžiuojasi savo krepšinio komanda ,,Kražante“, tad jos ir trenerio Valdo  Grigo apdovanojimai praėjo itin džiaugsmingai.

Alytaus Jotvingių gimnazija kasdienę praktinę veiklą geba susieti su mokymu ir mokymusi, STEAM veiklomis, analizuoti konkrečias mokymosi situacijas, kad ugdymo turinys būtų įdomus, kad mokiniai pasiruoštų visaverčiam gyvenimui.

Lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Daiva Baliukonytė

Image