Naujienos

Du zuikiai vienu šūviu

Du zuikiai vienu šūviu

Gegužės  6 d. IIe klasės mokiniai biologijos pamoką leido ne klasėje, o Žuvinto rezervato Lankytojų centre.

Mokiniai susipažino su šios saugomos teritorijos įkūrimo istorija, biologine įvairove, saugojamomis rūšimis ir buveinėmis. Ežeras, jo apylinkės tiesiog knibžda gyvybe, vieni paukščiai bando perrėkti vieni kitus taip balsiai, kad kartais net neaišku, kas čia toks gieda, taigi galimybė binokliais ir žiūronais pasidairyti po Žuvinto ežero platybes, dangų raižančius paukščius buvo viena iš labiausiai sudominusių veiklų. Biologijos pamoka su Lankytojų centro ekspozicijos apžiūra, paukščių stebėjimu, filmo peržiūra ir trumpu žygiu į paukščių regyklą, buvo ne vienintelis mūsų vizito tikslas. Antrasis tikslas, kur kas ambicingesnis, buvo Ekspedicijos mokytojų susitikimas su Žuvinto rezervato direkcijos administracija ir dabar jau viešai galime paskelbti, kad šių metų Ekspedicija vyks Žuvinto rezervato Gamtos mokykloje, kur turėsime puikias sąlygas mokymuisi ir poilsiui. Aišku, gaila, kad nebebus stovyklavietės su palapinėmis, karinės virtuvės, bet vietoj to turėsime unikalią gamtą savo stebėjimams ir tyrinėjimams, stogą virš galvos, kai nebus baisios nei audros, nei škvalai ar birželio šalnos. Tradicinės savarankiško maisto gamybos tradicijos, kaip ir naktinio žygio tikrai neatsisakysim.

Taigi, mielieji, ruoškitės birželio 9-10-11 dienomis patirti savo gyvenimo nuotykį.

Lina Rutakauskaitė.

Image