Naujienos

Vilniaus TECH klasės mokinių mokslai universitete

Vilniaus TECH klasės mokinių mokslai universitete

Balandžio 13 d. Vilnius TECH klasės mokiniai turėjo galimybę mokytis universitete,

tobulinti praktinės, tiriamosios veiklos įgūdžius, geriau pažinti pasirinktos srities ypatumus, bendrauti su dėstytojais bei studentais. Mechanika ir inžinerija besidomintys mokiniai kartu su mokytoju Artūru Puidoku dalyvavo renginyje „Mechanikų dienos 22“, kur turėjo galimybę aplankyti pagrindines fakulteto laboratorijas, susipažinti su įvairias šiuolaikiniais prietaisais, robotais, staklėmis, lazeriais, kurių pagalba kuriamos, projektuojamos ir gaminamos įvairios automobilių, aviacijos ir kitokioje pramonėje naudojamos detalės.  Vėliau mokiniai klausėsi Įmonės „Mars Lietuva“, kuri  daugiau nei 100 metų gamindama saldėsius, maistingus patiekalus ir daugybę kitų mūsų mėgstamų produktų, lektoriaus paskaitos „Ką galiu veikti baigęs inžineriją?“. Jos metu sužinojo apie įsidarbinimo galimybes bei verslo kūrimą pabaigus studijas Vilnius TECH Mechanikos fakultete. Po paskaitos mokiniai  dalyvavo „Mars Lietuva“ workshop‘e – pasidalinę į grupes, jie turėjo suprojektuoti ir pristatyti pramoninę gamybos liniją. Geriausieji buvo apdovanoti „Mars Lietuva“ gaminamais saldumynais.

Fizikų grupė, padedama gimnazijos laborantės Reginos Čiginskienės,  atliko 5 fizikos laboratorinius darbus, kurių metu tyrė kintamosios elektros srovės grandinės įtampų ir srovių rezonansą, slopinamuosius svyravimus, radioaktyviojo beta spinduliavimo šaltinio aktyvumą ir kt. Biochemikų komanda, kartu su mokytoja Rasa Zubrickiene,  atlikdama chemijos ir mikrobiologijos laboratorinius darbus,  turėjo galimybę pasinerti į nepaprastą medžiagų spalvų pasaulį, atlikti aplinkos mikrobiologinį tyrimą, kurį toliau tęs jau gimnazijoje. Mokiniai tikisi nustatyti įvairių liečiamų aplinkos paviršių mikrobiologinę taršą bei analizuos būdus, kaip ją sumažinti.

Išvykos metu, mokiniai ne tik pagilino žinias, bet ir turėjo galimybę plačiau pažinti mokslinio tiriamojo darbo ypatumus, domėtis studijų galimybėmis ir profesijų perspektyvomis.

Mokytojai Rasa Zubrickienė, Artūras Puidokas.

Image