STEAM integruota lietuvių kalbos ir literatūros ir istorijos pamoka „Atsisveikinimas su sovietmečiu. Svečiuose pas Jurgį Kunčiną“

J.Kunčino ,,Tūla“ – tikriausiai paskutinis programinis romanas, kurį turi perskaityti nuolatinių pasiruošimų šventėms, įskaitoms bei kitų nelaimių išvarginti abiturientai.

Todėl ir nusprendėme surengti integruotą pamoką IVb, IVe, IVf klasėms netradicinėje erdvėje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Pavadinome ją ,,Atsisveikinimas su sovietmečiu. Svečiuose pas J.Kunčiną“. „Tūlos“ realijos – sovietmečio absurdas, bohema, inteligentiški valkatos girtuokliai, mistiškasis Vilniaus Užupis – tokios pat tolimos dabartiniams aštuoniolikmečiams kaip laidiniai telefonai ar gazuoto vandens automatai gatvėse. O juk J.Kunčinas alytiškis, nors ir išgyvenęs, kad Alytus nelaimingiausias miestas Europoje dėl to, kad iš kurorto kažkada buvo paverstas pramonės miestu. Bet ,,Tūla“ – kūrinys apie meilę – poetišką, besąlygišką, gražią – tokią gražią, kokia gali būti tik mūsų svajonė, nepavaldi jokiam laikui ir jokioms išmanioms technologijoms. Na, žinoma, būtent jos mums padėjo išgirsti ir išvysti gyvą rašytoją, pajausti jo subtilų humoro jausmą. Susipažinę su bibliotekos medžiaga bei vaizdingu J.Kunčino biografijos ir kūrybos pristatymu, abiturientai reflektavo raštu, gavę tris probleminius kausimus apie sovietmečio ženklus, romano autobiografiškumą bei menininko vaidmenį  totalitarinėje valstybėje. Vis dėlto didžiausia problema – perskaityti ,,Tūlą“. O gal pavyks? O jei dar ir patiks?

Rima  Bartkienė, Aldona Dumbliauskienė, Ingrida Vilkinienė