Naujienos

Jotvingiečiai išbandė inovatyvią sporto mokslo laboratoriją

Jotvingiečiai išbandė inovatyvią sporto mokslo laboratoriją

Kovo 31 d. Jotvingių gimnazijoje lankėsi vienintelė šalyje Lietuvos sporto universiteto (LSU) inovatyvi mobilioji sporto mokslo laboratorija.

III – IV klasių gimnazistai turėjo progą išbandyti naują testavimo įrangą fizinio pajėgimo matavimui.

Susitikimo metu Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su LSU, kuria siekiama ir toliau kartu įgyvendinti įvairias veiklas sveikos gyvensenos, sporto bei kitose srityse.  

Išbandant sporto mokslo laboratoriją, buvo atliekami tokie testai, kaip kūno kompozicijos, funkcinių judesių , kojų raumenų galingumo ir 20 m bėgimo vertinimas naudojant ,,WITI “ sistemą.

Laboratorijos įranga leidžia analizuoti visas organizmo sistemas – nuo galvos smegenų funkcijų iki ištvermės, greičio ar jėgos rodiklių. Jos tikslas ne tik geriau suprasti savo galimybes, bet ir praplėsti visuomenės supratimą apie kryptingai valdomo fizinio aktyvumo raidą ir naudą fizinei bei psichinei sveikatai.

Gautų testavimo rezultatų pagrindu buvo teikiamos rekomendacijos.

Susitikimo metu LSU taip pat papasakojo daugiau apie savo universitetą ir jame esančias studijų programas bei pristatė kitas galimas bendradarbiavimo formas, projektus, skirtus sporto ir sveikatinimo veiklomis.

Šis bendradarbiavimas yra integruota fizinio ugdymo mokytojos Daivos Dunčikienės ir biologijos mokytojos Rasos Zubrickienės iniciatyva, skirta skatinti moksleivius geriau pažinti savo organizmą, fizinį pajėgumą ir suprasti, kaip tikslingai sustiprėti bei aktyviai judėti nuolatos.

Daiva Dunčikienė

Image