Naujienos

Sveikiname ir didžiuojamės!

Sveikiname ir didžiuojamės!
2022 m. kovo 4-5 dienomis Vilniaus Universiteto Filosofijos fakultete vyko antrasis XXV Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados etapas.
Jame dalyvavo III a kl. mokinė Beatričė Zykutė. Pasirinkusi vieną iš pateiktų keturių temų mokinė rašė filosofinę esė ,,Mūsų meilė artimui - ar ji nėra siekimas naujos nuosavybės? Ir ar ne taip yra su mūsų meile žinojimui, tiesai ir apskritai su naujovių potroškiu?” (F. Nyčė). Beatričei sekėsi puikiai, apdovanota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu ir kviečiama dalyvauti atrankoje dėl išvykos į XXX Tarptautinę filosofijos olimpiadą, kuri vyks gegužės 26-29 dienomis Lisabonoje (Portugalijoje).
Po olimpiados lankėmės edukacinėje ekskursijoje Vilnius Gaono žydų muziejuje. Susipažinome su devynmečio S. Bako sukurtais 1942-1943 m. piešiniais ant tuščių XIX a. Vilniaus žydų bendruomenės kronikos puslapių Vilniaus gete bei dabartine kūryba. Jis sako: ,,Mano paveikslai gimė iš mano išgyvenimo stebuklo. Mano menas visuomet bando perteikti vaizdus, analizuojančius mūsų žmogiškąją esmę, kurioje glūdi atviri prieštaravimai“. Šios dvi dienos mums atnešė ne tik puikius rezultatus, bet ir naujas žinias bei patirtis.
Linkime didžiausios sėkmės Beatričei!
Etikos mokytoja Danutė Sasnauskienė.

 
Image