Naujienos

Kalėdos tikrai įsimintinos!

Gruodžio 11 d. LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose Jotvingių gimnazijos JB dalyvavo „ Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje.

„Kalėdos grįžta: eXpo 2021“. JB ─ jaunosios bendrovės ─ tai dar mokyklos suole įsteigti verslai, kuriuos kuria mokiniai. Tris nominacijas ─ Perspektyviausi vienaragiai, Geriausias sprendimas verslui ir Didžiausias eksporto potencialas ─ parsivežė ir Alytaus Jotvingių gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojos metodininkės Virginijos Klusevičienės vadovaujama keturių gimnazistų: Juro Blaškio, Lauryno Bielevičiaus, Aido Andreikevičiaus ir Dovydo Pratusevičiaus suburta jaunoji bendrovė „Trusty“. Ši bendrovė sprendžia aktualią viso pasaulio problemą, susijusią su kibernetiniu saugumu, ir kuria kibernetinio saugumo sprendimus pasauliui, gamina dirbtinio intelekto tinklalapių apsaugą. Idėjos kūrėjai ir įgyvendintojai teikia ir kitą paslaugą ─ turi galimybę pagreitinti tinklapio/svetainės pasijungimo greitį. Šioje srityje jie turi konkurentą, kurio klientų tinklapiai užsikrauna per 0,7 s, tačiau „Trusty“ klientai gaus 0,2 s svetainės užkrovimo greitį. Jaunieji verslo kūrėjai užtikrina ir aktyvaus tinklalapio palaikymą net jeigu netikėtai nutrūksta interneto ryšys ar būtų kitokios problemos. Kai kurios iš jų turimų serverių vietovės yra ne tik Lietuva, bet ir Nyderlandai, Singapūras, Tokijas ir kitur. Gimnazistų siūloma paslauga yra analogiška šios srities gigantui „Cloudflare“, tačiau jaunieji bendrovės kūrėjai turi ambicijų juos aplenkti jau 2023-2025 metais ir iš jų paimti net 30-50 proc. klientų. „Tokią sėkmę pirmiausia lėmė tris mėnesius trukęs mokinių darbas nuo rugsėjo, kurį lydėjo užsispyrimas, neskaičiuojamas laikas darbui net naktimis, noras pasigaminti gerą produktą, kurį galėtų pasiūlyti vartotojui.

Buvo netikėta, kad pavyks parsivežti net tris nominacijas, tačiau kokio nors įvertinimo tikrai tikėjomės“, – sakė V. Klusevičienė.

Daugiau skaitykite čia

 

 

 

Image