Naujienos

Išvyka į VILNIUS TECH universitetą

Lapkričio 26 dieną Alytaus Jotvingių gimnazijos III klasių gimnazistai, besidomintys tiksliaisiais ir gamtos mokslais bei inžinerija, lydimi gimnazijos mokytojų dalyvavo edukacinėje išvykoje VilniausTech universitete.

Fizikos ir technologijų klasės mokiniai, dirbdami grupėse atliko fizikos laboratorinius darbus: skaičiavo laisvojo kritimo pagreitį naudodamiesi matematine ir atvirkštine švytuokle ir gautus rezultatus lygino su tikslia laisvojo pagreičio reikšme. Kita fizikų grupė tyrė metalų mechaninių savybių nustatymą tempimo bandymu.

Transporto inžinierijos fakultete vykusios paskaitos metu gimnazistai susipažino su studijų programa. Buvo apžvelgti esminiai studijų programos momentai, studijuojami dalykai, jų ryšys su praktine veikla baigus studijas. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su pneumatiniais įrenginiais, pneumatiniu kartingu, pneumatiniu ekskavatoriaus modeliu, žingsniuojančiu pneumorobotu, su 3D spausdinimu.

Biochemikų jungtinė grupė iš IIIa ir IIIe klasių mokinių Aplinkos inžinerijos fakultete turėjo galimybę susipažinti su biotechnologijų svarba ne tik kiekvienam žmogui, bet ir globaliniu aspektu. Mokiniai mokslinėje laboratorijoje kartu su doc.dr. Aušra Mažeikiene atliko veikliojo dumblo biocenozės stebėjimą ir vertinimą bei auditorijoje klausė paskaitą apie buitinių nuotekų valymo technologinius ypatumus bei reikšmę.

Mokslo metų pabaigoje mokiniams bus įteikti pažymėjimai, liudijantys apie VilniausTech universitete įgytas žinias. Išvyka įdomi, prasminga ir motyvuojanti domėtis gamtos mokslais.

Fizikos mokytoja Irena Ribinskienė, technologijų mokytojas Artūras Puidokas, biologijos mokytoja Rasa Zubrickienė.

  

Image