Naujienos

Vilniuje – mieste, kur susipina istorija

I b klasės mokiniai vyko į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrą, kur aplankė Laisvės kovų muziejų.

Muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą; mirties nuosprendžių vykdymo patalpą ir klausėsi įdomių gidų pasakojimų.

Iš mokinių refleksijos: Aivija - ,,Vilniaus genocido muziejuje sužinojome apie žiaurias kalinių sąlygas kalėjime, kaip žmones, patriotus, ten kankino ir fiziškai ir psichologiškai“; Saulė - ,, ekskursijoje man labai patiko genocido muziejus, jame sužinojau daug naujų dalykų, taip pat man patiko pasivaikščioti Vilniuje, ten buvo labai smagu:)“;  Rūta - ,, Ekskursijoje man patiko, klasicizmo stiliaus pastatai, ir paties senamiesčio grožis, muziejus buvo įspūdingas, labai fainas gidas“; Deividas - ,, Ekskursija vo👍, nes sužinojau daug naujo apie kalinius ir kaip juos tardydavo, taip pat man patiko pasivaikščiojimas po  Vilnių“; Mantas - ,, Labai įdomu buvo muziejus ir visos tos kameros, taip pat labai patiko senamiesčio pastatai“; Shade Rebekka - ,,ekskursija buvo labai įdomi. Labai buvo smagu praleist laiką su klasiokais. Labai patiko gido pasakojimas“.

Antra išvykos dalis persikėlė į Vilniaus senamiestį, kur mokiniai ieškojo ir fiksavo žymiausius Lietuvos klasicizmo pastatus: Katedrą, Rotušę, Prezidentūrą ir kitus.  Einant senamiesčiu didelį įspūdį paliko šventiškai papuoštas Stiklių kvartalas. Ekskursija baigėsi Literatų gatvėje, kur kiekvienas ieškojo mėgstamų ar šiaip žinomų rašytojų pavardžių.

Virginija Svinkūnienė.

Image