Naujienos

Atvirų durų ir karjeros savaitė. „STUDIJOS. PRAKTIKA. KARJERA 2021“

Tai buvo karjeros savaitė kartu  su Vilniaus kolegija, kai visi galėjo gauti informacijos, pasisemti žinių rūpimomis temomis.

Puikiai organizuota atvirų durų savaitė supažindino mus su kolegijoje esančiais fakultetais, juose dėstomomis programomis, jų ypatumais, stojimo sąlygomis ir daug kitų dalykų.

Štai keletas akimirkų ir pastebėjimų iš klausytų pranešimų.

Mokytoja Danutė Sasnauskienė su mokiniais domėjosi Ar ŽMOGUS gali (iš)saugoti planetą ŽEMĘ?

Kasdien mes atliekame įvairius veiksmus, be kurių, atrodo, neįsivaizduojame savo kasdienybės: naudojame įvairius elektronikos prietaisus, kosmetiką, keliaujame. Tik ar susimąstome, kokį poveikį šie kasdieniai veiksmai daro mūsų planetai Žemei? Ar ŽMOGUS gali pa(si)keisti ir (iš)saugoti Žemę ateities kartoms? Į šiuos ir kitus klausimus pateikė atsakymus lektorė Dalia Karlaitė.

IVf klasės mokiniai ne tik pagilino turimas žinias, bet ir suprato, kokioje aplinkoje šiandien gyvename, o norint išsaugoti žemę ateities kartoms privalome turėti tvirtus moralinius pamatus.

  • Įvaizdžio galia

Kas yra įvaizdis? Pagrindiniai komponentai, kurie  keičia įvaizdžio asociaciją. Plaukų spalva ir įvaizdis, ką jie reiškia, šiais klausimais paskaitą skaitė lektorė Silvija Grušnienė.

IIc klasės mokiniai sužinojo, kas yra (ne)sėkmingas įvaizdis, suprato, kad įvaizdžio formavimas ─ tai istorijos kūrimas apie save, tai tam tikros užimamos padėties statusas, o svarbiausia – šypsena. Ji ir yra didžiausia įvaizdžio galia!

  • Kibernetinės erdvės pavojai

Šiandien kibernetinė erdvė yra visur aplink mus. Be išmaniųjų įrenginių ir interneto neįsivaizduojame savo aktyvaus gyvenimo. Bet ten, kur mūsų yra daug, kartu yra ir piktavalių.

IIIe klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje ir sužinojo, kas yra kibernetinė erdvė bei kibernetinė higiena, kokie pavojai kibernetinėje erdvėje šiandien mums gresia ir kaip nuo jų apsisaugoti.

IIIa klasės merginos, kartu su savo auklėtoja Lina Petraškiene ir IIa klasė su Vita Jurčiene klausėsi paskaitos ,,Kokio darbuotojo reikia šiandieninei rinkai?”, kurią skaitė UAB ,,CV-Online LT“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė. Pasak specialistės, dabartinėje rinkoje labai trūksta IT specialistų, taip pat darbuotojų labai trūksta klientų aptarnavimo sektoriuose bei finansų ir apskaitos srityse. Sužinojome, kokių savybių reikia šių sričių specialistams. Labiausiai išskirtos savybės: komunikabilumas ir bendravimo įgūdžiai, atsakingumas ir kruopštumas. Taip pat merginos išsiaiškino, kokios yra ateities perspektyvos ir kaip teisingai pasirinkti studijų kryptį, pažinti save ir būti geru specialistu savo srityje.

Paskaita „Kaip pasirinkti studijas?“  buvo naudinga IIa klasės mokiniams prieš pasirenkant savo karjeros kryptį.. O mokytoja Dalia Vėžienė ir jos mokiniai džiaugėsi, kad sužinojo, kaip įrodyti ne tik sau, bet ir tėvams, kodėl norime pasirinkti ne vieną, o kitą profesiją, kad  buvo aiškiai išdėstyti stojimo reikalavimai.

Mokiniai, paraginti mokytojos Rasos Zubrickienės, domėjosi sveikatos priežiūros fakulteto programomis, gilinosi iš pirmo žvilgsnio į dvi skirtingas sritis – maistą ir mediciną, bet, pasirodo, sujungus maitinimąsi ir mediciną, žinias galima pritaikyti savo sveikatai. Tai buvo praktinis seminaras „Maisto pasirinkimas + medicina = sveikata“

Tai tik keletas apžvelgtų temų, o jų buvo daug ir įdomių. Bet mes nepamirštame, kad karjera nėra vienkartinis reikalas, Tai ilgas kelias, kuriuo einame visą gyvenimą.

Marytė Stasiukynienė.

Image