Naujienos

Mokinių edukacija Vilniuje „Biologija ir matematika šiuolaikinio meno ir kitų gyvybės mokslų kontekste“

Po ilgo nuotolinio mokymosi laikotarpio ir dviejų metų pertraukos, lapkričio 15 d. IVa klasės gimnazistės, besidominčios biomedicinos mokslais,

kartu su auklėtoja – matematikos mokytoja metodininke Ramune Kazlauskiene ir biologijos mokytoja eksperte Rasa Zubrickiene, turėjo galimybę lankytis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslinėse laboratorijose, gyvai bendrauti su mokslininkais ir taip iš arti pažinti mokslinio tiriamojo darbo ypatumus. Mokiniai ne tik aplankė pažangiausią gyvybės mokslų švietimo ir mokymo centrą, bet ir susipažino su neurobiofizikos, imunologijos laboratorijose atliekamais tyrimais, stebėjo kamienines ir vėžines ląsteles, domėjosi jų tyrimais bei kamieninių ląstelių panaudojimo galimybėmis.

Trumpai pabendravę su buvusiu mokiniu - jotvingių aktyvistu Eivinu Zablecku, kuris šiuo metu studijuoja biologiją Vilniaus universitete ir apžiūrėję zoologijos muziejaus eksponatus, sukauptus nuo XVIII a., skubėjome į šiuolaikinio meno MO muziejų, kurio steigėjai yra žymūs biochemijos srities mokslininkai Danguolė ir Viktoras Butkai, savo neįkainojamą meno kolekciją – daugiau nei 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių sukaupę nuo 1960 m. Mokiniai ne tik apžiūrėjo muziejuje eksponuojamą meno parodą, bet ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime pagal vizualinio mąstymo metodą „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Veiklos buvo grindžiamos aktyviu edukatorės ir mokinių dialogu, leidžiančiu sukurti savo pačių „tiesą“, apibūdinančią meno kūrinį, kartu jautriai įpinant į sukuriamą pasakojimą ir informaciją apie meno kūrinius – fotografijas iš parodos „Permainų šventė“.

Edukacinės išvykos metu mokiniai ne tik aktyviai dalyvavo mokymosi procese netradicinėse aplinkose, bet ir turėjo galimybę integruoti požiūrius, gilinti įvairių dalykų žinias, formuotis savitą požiūrį į mokslą ir šiuolaikinį meną.

Rasa Zubrickienė, Ramunė Kazlauskienė.

Image