Naujienos

Mintys po susitikimo su Kalba.lt. atstovu

Pagrindinis šiuo metu klausimas, kylantis dvyliktokams – kur studijuoti? Ką studijuoti? Į daugelį klausimų atsakė Kalba.lt lektorius Nerijus Leškys.

Jis teigė, kad svarbiausia yra atsižvelgti į savo norus ir svajones, reikia suprasti savo stiprybes, o blogi pažymiai dar negarantuoja blogo gyvenimo. Šiuolaikiniam žmogui svarbiausia yra ne aukštasis mokslas, o įgūdžiai, kad lengvai surastų vietą darbo rinkoje.

Pasirinkimas didelis, yra net apie 1300 studijų programų Lietuvoje, o pasaulyje yra net apie 40 000 studijų programų. Kolegijos gali paruošti studentus dar geriau, negu universitetai.

Nustebino statistika, kad tik 15% Lietuvoje gyvenančių žmonių dirba darbą pagal savo išsilavinimą.
Studijos užsienyje gali duoti daug daugiau naudos, negu išsilavinimas. Prieš pradedant studijuoti užsienyje, reikia atsižvelgti į finansus, būsimas išlaidas. Populiariausios studijų kryptys –Didžiojoje Britanijoje. Danija taip pat labai populiari – ten nemokamas mokslas. Nyderlandai – palankios sąlygos studijuoti, platus studijų pasirinkimas. Mediciną studijuoti užsienyje be galo sudėtinga – geriausia Lietuvoje. Tokius ir panašius patarimus išgirdo Jotvingių gimnazijos abiturientai. Svarbu, kad pats pasirinktas mokslas pačiam patiktų.

Susitikimą organizavo Marytė Stasiukynienė –  karjeros specialistė.

Lukas  Mechedovas, jaunasis Jotvingių gimnazijos žurnalistas.

Image