Naujienos

Dalyvavome „Atminties kelio 1941 – 2021“ eisenoje, skirtoje paminėti Holokausto Lietuvoje pradžios 80 – ąsias metines Alytuje

Rugsėjo 8 dieną Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti drauge su Alytaus miesto savivaldybe, Alytaus miesto Tolerancijos ugdymo centrais,  Alytaus kultūros centru, Alytaus kraštotyros muziejumi organizavo „Atminties kelio 1941 – 2021“ eiseną, skirtą paminėti Holokausto Lietuvoje pradžios 80 – ąsias metines Alytuje.

Drauge su kitais eisenos dalyviais nuėjome nuo Senamiesčio skvero, šalia kurio prieš Antrąjį pasaulinį karą gyveno gausi žydų bendruomenė, iki Vidzgirio miške esančios Sulaužytos Dovydo žvaigždės, kuri primena apie žiaurius praeities įvykius. Eidami turėjome galimybę pamąstyti, ką jautė, išgyveno buvę mūsų miestiečiai, eidami į paskutinę savo kelionę. Simbolinis akmenukų padėjimas žudynių vietoje buvo tarsi priesaika, kad bandysime padaryti ką tik pajėgiame, kad nė viena pasaulio tauta ateityje nepatirtų panašaus likimo.

TUC koordinatorė Rima Bartkienė

Image