Naujienos

Piliečių gamtos mokslų ugdymas

Fizikos mokytoja Irena Ribinskienė sėkmingai baigė „EUN Academy“ kurso „Piliečių gamtos mokslų ugdymas“ modulius.

Atsakė į visus viktorinų klausimus, dalyvavo diskusijose apie modulio klausimus, parašė mokymosi scenarijų, įtraukiant piliečių mokslo išteklius ir įvertino 3 kitų kursų dalyvių pateiktus darbus.

Pagal projektą BRITEC, kurio tikslas - pristatyti „Citizen Science“ (CS) požiūrį mokyklose, kaip būdą įtraukti mokinius į mokslinių tyrimų praktiką.  Visos Europos mokytojai dirbo kartu su mokslininkais ir susipažino su realiais tyrimų projektais. Suprato, kaip pritaikyti mokslininkų profesinę praktiką, kad piliečių gamtos mokslų ugdymo veikla galėtų vykti nepakenkiant mokymo tikslams ir ugdymo procesui. Internetiniame seminare „Bendruomenės susitikimas“ vyko diskusija tarp mokytojų ir mokslininkų,  pasidalinta  bendradarbiavimo istorija su visais šio MOOC dalyviais.

Mokytojų vaidmuo piliečių gamtos mokslų ugdyme - susipažinti su realiais atvejų tyrimais, kurie  įgyvendinti visos Europos mokyklose, kaip piliečių mokslas konkrečiai įgyvendinamas skirtinguose švietimo kontekstuose.

Piliečių gamtos mokslų mokymas priartina mokymą prie tiksliųjų mokslų. Tai leidžia  susieti  kelių STEM dalykų mokymosi tikslus vienu metu. Be to, integruojant mokslą į visų dalykų mokymą, galima sustiprinti mokinių ryšius su realiu pasauliu ir sustiprinti mokinių motyvaciją. Integruodami STEM dalykus mokiniai galės kontekstualizuoti kiekvieno dalyko metu įgytas žinias ir susieti jas su realaus pasaulio iššūkiais ar STEM profesijomis. Galimybė pasinaudoti daugeliu mokyklai palankių piliečių mokslo projektų internete yra visada prieinama ir vertinga STEM švietimo pažangai.

Image