Virtualus pasivaikščiojimas po Alytų

Balandžio 29 d. įvyko virtualus susitikimas su istorike, muziejininke Birute Malaškevičiūte. Susitikime dalyvavo Jotvingių gimnazijos I-II klasių mokiniai ir mokytojos Vita Jurčienė, Virginija Svinkūnienė ir Salomėja Žebuolienė.

Susitikimą moderavo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio bibliotekos bibliotekininkė Rasa Armanavičienė. Pamoką „Alytaus praeities uždangą praskleidus“ lektorė pradėjo nuo intriguojančių klausimų: „Kas mus sieja su vikingais? Kas sieja su Šekspyru?“ Pasirodo, anglų riteris Henris Persis Karštuolis tapo prototipu Šekspyro istorinėse kronikose „Ričiardas II bei ,,Henrikas IV“. Legendos apie žuvėdus - tai pasakojimai apie susidūrimus su vikingais.

Birutė priminė mokiniams, kad Alytus kūrėsi nuo 1357 metų kaip gynybinis miestas. Tai įrodo net 4 piliakalniai. Vadinasi, pirmieji gyventojai buvo kariai. Pranešėja įdomiai papasakojo ir apie XIX a. Alytų, apie tai, kokia buvo miesto herbo istorija. Taigi, mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie Alytaus istoriją. Tikrai - praeities uždanga buvo praskleista.

Salomėja Žebuolienė