TUC

Kovo 15-oji – Lietuvos žydų gelbėtojų diena

Kovo 15-oji – Lietuvos žydų gelbėtojų diena

LR Seimas kovo 15 d. paskelbė Lietuvos žydų gelbėtojų diena ir įtraukė į atmintinų dienų sąrašą.

Ši diena pasirinkta neatsitiktinai, nes 1966 metų kovo 15 d. lietuvei Onai Šimaitei Izraelyje veikianti Yad Vashem institucija suteikė žydų gelbėtojos – Pasaulio tautų teisuolės – vardą. Pasaulio tautų teisuolių alėjoje pasodintas jai skirtas medis su atminimo lentele. Paminėjome šia dieną ir Jotvingių gimnazijoje. Etikos mokytoja metodininkė Danutė Sasnauskienė supažindino mokinius su O. Šimaitės veikla. Per lietuvių kalbos, istorijos, pilietiškumo pamokas mokytojai ir mokiniai diskutavo apie tai, kokią atsakomybę prisiėmė žmonės, Holokausto metu gelbėję nacių persekiojamus žydų tautybės žmones. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su O. Šimaitės gyvenimu bei darbais stebėdami filmą „Viena“.

TUC koordinatorė Rima Bartkienė


Spausdinti  
Image