TUC

Sausio 27-oji Alytaus Jotvingių gimnazijoje

 Sausio 27-oji Alytaus Jotvingių gimnazijoje

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena Alytaus Jotvingių gimnazijoje prasidėjo kalbos kultūros radijo laida „Kalbos minutėlė“.

Terminas „holokaustas“ kilęs iš graikų kalbos ( holos – visas, kaustos išdegintas ). Hebrajiškai Holokaustas vadinamas Šoa – katastrofa. Kada kalbama šia jautria tema, iškyla pagrindinė sąmokslo teorija – žydai kalti dėl visų žmonijos nelaimių, o paprasčiau kalbant suveikia beribis kaip visata žmonijos kvailumas ir neišsilavinimas.

Akcentavę Holokausto suvokimo  problemą, ėjome prie pozityvių patirčių – gimnazistai rinkosi į filmų peržiūrą, susipažino su garsiais Pasaulio Tautų Teisuoliais Ona Šimaite ir Čijūne Sugihara. Peržiūrėję filmus „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ ir „Viena“, mokiniai samprotavo tema „Žydų gelbėtojo dvasinis portretas“: „Šiais laikais sunku net suvokti, kaip galima taip atsiduoti kitam, tuo labiau svetimos tautybės žmogui, todėl aš manau, kad reikia atminti žydus ir jų gelbėtojus už pasiaukojimą išsaugoti svarbiausią žmogiškąją vertybę – gyvybę.“ (Ernestas, 2b klasė). „Kad išdrįstų į tokį pavojų pastatyti savo gyvenimą, žmonės turi būti labai empatiški. Manau, tokie žmonės yra verti ne tik garbės paminklų, o kur kas daugiau.“ (Rūta, 2d klasė).

Pažintis su Pasaulio Tautų Teisuoliais mokiniams  buvo įsimintina. Matyt, todėl žodžiai akcijos Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai atminti plakate nuoširdžiai įtikina: #We remember #Mes prisimename.

 Alytaus Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Vilkinienė


Spausdinti  
Image