TUC

Lietuvos žydų genocido atminimas

Lietuvos žydų genocido atminimas

Rugsėjo 23-ąją minėjome Žydų genocido atminimo dieną. Būtent šią dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus getas.

Žodis genocidas reiškia sąmoningą ir sistemingą žmonių naikinimą dėl jų priklausymo etninei, tautinei, religinei ar rasinei grupei. Antrojo pasaulinio karo metais Hitlerio vadovaujami naciai bei jų kolaborantai sunaikino apie 6 milijonus žydų. Apie 200000 jų buvo sunaikinta Lietuvoje. Pasaulyje būta daug genocido atvejų: lietuvių genocidas Stalino laikais, armėnų genocidas, Afrikos genčių genocidas. Žudau todėl, nes bijau. Vadinasi, genocidą vykdo bailiai. Ir tai nėra kažkoks senų laikų reiškinys. Jis vyksta šiuo metu visame pasaulyje ir ne taip toli nuo mūsų. Pagerbti žydų genocido aukų šiemet buvome su 2d klase, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“. Ten vyko minėjimas-jautri meninė kompozicija, kurią organizavo Alytaus miesto mokyklų tolerancijos ugdymo centrai ( TUC ). Vidzgirio miške žydų memoriale skulptūra- didelė Dovydo žvaigždė- ne tik žydų simbolis. Heksagrama iš esmės simbolizuoja nemirtingumą. O tie, kurie nepamiršti, ir yra nemirtingi-jų joks genocidas neįveiks.

Laimutė Arlauskaitė, Ingrida Vilkinienė ( TUC )


Spausdinti  
Image