TUC

Buvusių bendruomenių pėdsakais

Buvusių bendruomenių pėdsakais

Alytaus Jotvingių gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Rima Bartkienė ir istorijos mokytoja metodininkė Virginija Svinkūnienė įgyvendino The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights finansuojamą projektą „Buvusių bendruomenių pėdsakais“.

Gegužės 11 d. I ir II klasių mokiniai dalyvavo Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininko Vilmanto Dunderio organizuotoje ekskursijoje po Alytaus vietas, menančias žydų bendruomenės gyvenimą. Mokiniams buvo įdomu, kad net ir pačiame Kraštotyros muziejuje veikė žydų mokykla, kad dabar visų žinomos maitinimo įstaigos įrengtos šios tautybės gyventojų gyvenamajame name ar buvusiame kino teatre. Muziejininkas papasakojo ir apie atminimo akmenis, kuriuose įamžinti prieškariu Alytuje gyvenę žmonės.

Gegužės 17 d. I, II ir III klasių mokiniai vyko į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų. Holokausto ekspozicijoje dalyvavome Kultūros paso programoje „Icchoko Rudaševskio dienoraštis Vilniaus gete“. Muziejininkas – ekskursijų vadovas Mantas Šikšnianas supažindino su holokausto ekspozicija, papasakojo apie keturiolikos metų berniuką Icchoką, kuris savo dienoraštyje užfiksavo Vilniaus geto gyvenimo momentus, savo išgyvenimus. Mokiniai, skaitydami dienoraščio ištraukas, ieškojo dienoraštyje minimų daiktų ar dokumentų kopijų, svarstė, kokia nuotaika, žmonių būsena atsispindi tekste, kuris geto gyvenimo laikotarpis konkrečiame tekste minimas. Mokiniai kruopščiai atliko užduotis, jei kildavo sunkumų, muziejininkas mielai pakonsultuodavo, patardavo. Edukacijos pabaigoje klausėmės įgarsintos dienoraščio ištraukos, išbandėme, ką patyrė žydų tautybės žmonės, pabuvę įrengtoje Vilniaus geto slėptuvėje „Malina“.

Rima Bartkienė, Virginija Svinkūnienė.


Spausdinti  
Image