TUC

Kūrėme tolerancijos dėlionę

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimą.

Šiemet šios dienos simbolis – dėlionė. Mokyklų bendruomenės kviestos padiskutuoti, ar visuomenė tolerantiška, kuo pasireiškia netolerancija, prie ko gali privesti nepakanta kitai rasei, tautai, religijai.

Istorijos mokytoja metodininkė V. Svinkūnienė pakvietė antrokus piešti, kurti komiksus tolerancijos tema ir sulaukė nemažo mokinių susidomėjimo. Jie ieškojo žymių žmonių minčių apie toleranciją, savo mintis perteikė darbuose. Juose atsispindi, kaip gimnazistai supranta pakantumą kitokiam, kokiomis moralinėmis vertybėmis vadovaujasi. Mokinių sukurtus darbus galima pamatyti čia https://www.youtube.com/watch?v=VUvYQ-0ge60&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0ow0uEsiJXmwXspNUlrzobObqpI3yr0Ny6kZ9Etj1370_qb0nMbKxgEJE

Lietuvių kalbos mokytoja R. Bartkienė vedė pamoką „Kam reikalinga tolerancija?“ ketvirtokams. Mokiniai prisiminė istorinį Antrojo pasaulinio karo kontekstą, aiškinosi, kodėl naciai siekė išnaikinti žydų tautą, aptarė lietuvių laikyseną, susipažino su Pasaulio Tautų Teisuolės O. Šimaitės veikla. Pamokos pabaigoje mokiniai užrašė, kaip jie supranta toleranciją, kas ji jiems yra.

Gimnazijos bendruomenė sukūrė savą Tolerancijos dėlionę. Dėl nuotolinio mokymosi šiemet ji yra skaitmeninė.

V. Svinkūnienė, R. Bartkienė