TUC

Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos švyturio stotelės“ Alytaus mokinių bendruomenės centre

Alytaus Jotvingių gimnazijos 1F klasės gimnazistai kartu su mokytojomis metodininkėmis Danute Sasnauskiene ir Laimute Arlauskaite, TUC narėmis, 2019 m. lapkričio 18 d. dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Tolerancijos švyturys“ Alytaus mokinių bendruomenės centre, skirtoje paminėti Tarptautinei tolerancijos dienai.

Miesto mokyklų mokiniai kartu su mūsų gimnazistais dalyvavo interaktyviose varžytuvėse ,,Tolerancijos švyturio stotelės“. Visus dalyvius pasitiko ir pasveikino centro darbuotojai, savanoriai. Mes administracijos darbuotojams įteikėme dovanų ,,Tolerancijos žibintą“ ir saldumynų. Jaunimo veiklą organizavo mokiniai savanoriai, tarp kurių nemažai ir mūsų gimnazistų. Mokiniai buvo suskirstyti į 5 grupes pagal veiklas – erdves, kuriose reikėjo atlikti paskirtas užduotis. Mokymų erdvėje reikėjo pasitelkti žinias, spręsti įdomų kryžiažodį, o muzikos erdvėje smagiai dainavome karaokė dainas: anglų kalba ,,Aleliuja“ ir Sauliaus Prūsaičio ,,Jeigu nori šokt“. Šokių erdvėje savanoriai dalyvius išjudino pamokydami šokti, pajausti muzikos ritmą. Komandų nariai intensyviai varžėsi sporto erdvėje ,,Vandens pongo“ rungtyje, t. y. rankos taiklumą kiekvienas išbandė turėdamas įmesti stalo teniso kamuoliuką į pilną vandens indelį. Treniruoklių erdvėje lavino kūną, atlikdami ,,lentą“, atsilenkimus ir išmėgindami įvairius treniruoklius. Atlikus užduotis kiekvienoje erdvėje dalyviai gaudavo po kelias raides, iš kurių galiausiai sudėjo svarbiausią žodį ,,TOLERANCIJA“. Jotvingių gimnazijos mokinių ir mokytojų bendradarbiavimas su socialiniu partneriu Alytaus mokinių bendruomenės centru tampa puikia tradicija. Visi smagiai, aktyviai praleidome popietę. Mokiniai susipažino su Atviro jaunimo centro ,,Be rėmų“ veikla, savanoryste, socialinio darbuotojo profesija, įsigijo naujų draugų, pabendravo su bendraamžiais. Šiomis mokinių varžytuvėmis užbaigėme pilietinės iniciatyvos ,,Tolerancijos švyturio“ renginių savaitę. Dėkojame visiems dalyviams ir organizatoriams.
Mokytojos metodininkės Laimutė Arlauskaitė ir Danutė Sasnauskienė (TUC narės).