TUC

Prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“

Alytaus Jotvingių gimnazijoje šiemet įsteigtas Tolerancijos ugdymo centras.

Rugsėjo 23 d. gimnazijos If klasės mokiniai kartu su mokytojomis Danute Sasnauskiene ir Laimute Arlauskaite prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atminties kelias“, skirtos paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną ir organizuojamos nuo 2012 m. Mokiniai rinko Atminties akmenėlius, pasiruošė lenteles ir užrašė savo įspūdžius žydų Holokausto tema. Mokiniams talkino mokytojai Rolandas Bartkus ir Virginija Svinkūnienė. Atminties akmenėlius, lenteles su užrašais mokiniai padėjo ant tako - simboliško ,,Atminties kelio“ Vidzgirio miške prie Žydų memorialo bei uždegė žvakutes. Akcijoje dalyvavo dar keturios Alytaus mokyklos, kuriose veikia TUC. ,,Atminties kelias“ – iniciatyva, kvietimas visuomenei prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra apie 200. Viena iš jų yra Vidzgirio miške Alytuje, kur buvo išžudyta apie 2200 vietinių žydų tautybės gyventojų. Šie įvykiai - bendra mūsų ir žydų, Lietuvos piliečių, tragedija, kuri primena ir skausmą, ir draugystę. Lietuvoje nacių okupacijos ir Antrojo pasaulinio karo pabaigos sulaukė apie 5 procentai žydų. Kasmet nuo 1994 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kviečia Lietuvos ugdymo įstaigas paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – rugsėjo 23-iąją, kuomet 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus getas. Istorijos pamokos įpareigoja atminti skausmingus įvykius, puoselėti bendražmogiškas vertybes, pilietiškumą, toleranciją, demokratiją.
                         Mokytojos Laimutė Arlauskaitė ir Danutė Sasnauskienė