MEPA

Tarptautinė žmogaus teisių diena paminėta diskutuojant apie moterų teises

Tarptautinė žmogaus teisių diena paminėta diskutuojant apie moterų teises

Nuo 1988 m. Europos parlamente skiriama Sacharovo premija už minties laisvę,

ją gauna asmenys ir organizacijos, ginančios žmogaus teises ir pagrindines laisves. Ji pavadinta sovietų fiziko ir politinio disidento Andrejaus Sacharovo garbei, o jos piniginis prizas – 50 tūkst. eurų.

2023 m. gruodžio 12 d. Strasbūre Europos Parlamentas Sacharovo premiją skyrė Jinai Mahsa Amini ir judėjimui „Moterys, gyvenimas, laisvė“ Irane. Jina Mahsa Amini mirė 2022 m. rugsėjį, kai buvo suimta Irano „moralės policijos“ už tariamai netinkamą galvos apdangalo dėvėjimą. Jos mirtis išprovokavo protestus, kurių metu buvo reikalaujama daugiau moterų teisių šalyje.

Alytaus Jotvingių gimnazijos jaunesniosios MEPA ambasadorės Paulina Gudaitytė ir Smiltė Smaidžiūnaitė (3a klasė) pilietiškumo pamokoje, trumpai pristatę visus 2023 metų Sacharovo premijos nominantus,  pakvietė 1b klasę diskusijai ,, Ar šiuolaikiniame pasaulyje moters teisės yra lygios?“.  Minčių išsakyta įvairių – moters teisių lygybė priklauso nuo regiono, vyriausybės politikos, užimamų pareigų. Refleksija nedžiugino – mokiniai balsavo, kad šiuolaikiniame pasaulyje moterys vis dar neturi lygių teisių.

MEPA komandos informacija

#MEPALietuva


Spausdinti  
Image