MEPA

Žmogaus teisės – ar tai kova be pabaigos?

Alytaus Jotvingių gimnazijos jaunosios Europos parlamento ambasadorės organizavo ir vedė edukacinį užsiėmimą Alytaus miesto progimnazijų mokiniams, skirtą Žmogaus teisių dienai paminėti „Žmogaus teisės – ar tai kova be pabaigos?“

Nuotoliniame užsiėmime jaunosios MEPA ambasadorės Orinta Muliuolytė (3f) ir Roberta Vaikšnoraitė (3f), Alytaus Dainavos progimnazijos aštuntokams papasakojo apie Žmogaus teisių deklaraciją, kokia sunki ir pavojinga yra kova už žmogaus teises. Mokiniai sužinojo, kad Europos sąjunga kovotojams už žmogaus teises yra įsteigusi premiją, kuri pavadinta garsaus disidento Andrejaus Sacharovo vardu. Pirmasis žmogus gavęs A. Sacharovo premiją buvo Nelsonas Mandela. Mokiniams įdomu buvo sužinoti, kad 2013-aisiais Malala Yousafzai tapo jauniausia istorijoje Sacharovo premijos laureate. Savo premiją ji skyrė „neapdainuotiems Pakistano didvyriams", kovojantiems už kiekvieno vaiko teisę į mokslą.

Pamokos pabaigoje mokiniai pasitikrino ar gerai įsisavino lektorių pasakojimus dalyvaudami Kahoot žaidime.

Virginija .Svinkūnienė


Spausdinti  
Image