MEPA

#Euroscola 2021

Lapkričio 26 d. 2400 mokinių iš 80 mokyklų (24 šalių) internetu susirinko į antrąją sezono Euroscola sesiją.

Joje dalyvavo ir Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinių komanda. Kartu su bendraamžiais jie keitėsi idėjomis tema „Klimato kaita ir aplinka: kaip gyventi harmonijoje su gamta?

Dviejų valandų sesijos trukmės metu  pakaitomis vyko pranešimai, trumpi vaizdo įrašai, klausimų ir atsakymų sesija su Europos Parlamento vicepirmininke Heidi Hautalai, diskusija su Europos Parlamento ekspertu dr. Giacomo FASSINA,  nuomonės apklausos ir interaktyvios diskusijų sesijos.

Prieš kiekvieną užsiėmimą mokiniai kviečiami pasidalinti savo idėjomis ir pasiūlymais Europos jaunimo idėjų platformoje. Jotvingiečių klausimas, nuskambėjęs sesijos metu  buvo susijęs su žiedinės ekonomikos tematika:,, Lietuvoje yra aktuali tema apie senus automobilius kurie teršia gamtą, bet tyrimai rodo, kad tiek naujų automobilių gamyba, tiek senų perdirbimas irgi daro didelę žalą. Kaip manote, ar ES galėtų paveikti tokias rinkos senbuves automobilių gamintojas, kaip  BMW, Toyota ir kitas, kad šios prisijungtų prie žiedinės ekonomikos atnaujindamos senus automobilius pagal šių dienų standartus, kurie yra taikomi naujiems automobiliams ir vėl pritaikytų juos toliau naudoti?“. Ačiū Orintai Muliuolytei už klausimą😊

Virginija Svinkūnienė.


Spausdinti  
Image