MEPA

Apie kibernetinį saugumą su EP nare Rasa Juknevičiene

Europos dienos renginius užbaigė pamoka su R. Juknevičiene - Europos Parlamento nare, dirbančia Saugumo ir gynybos pakomitetyje (SEDE).  

Iš pamokos refleksijos:   „Raminta - pamokoje sužinojau, kas yra kibernetinis saugumas, taip pat teko sudalyvauti ir apklausose, kurių rezultatai nustebino, nes sužinojau tai, ko dar nebuvau net girdėjus!“

Vanesa: „Pamoka labai patiko ir buvo naudinga, norėčiau tokių daugiau. Džiaugiuosi sužinojusi apie kibernetinį saugumą, kas tai yra ir panašiai. Smagu klausyti žmonių, kurie skleidžia ne dezinformaciją, o tikrą informaciją".

Gabrielė: „Sužinojau kad didžiausios kibernetines atakos yra  Rusijoje ir Kinijoje“.

Roberta: „Daugiausiai kibernetinių nutikimų būna Kinijoje, nes ji konkuruoja su JAV ir Indija“.

Orinta:  Sužinojau, kad Lietuvoje prieš maždaug 10 metų buvo ekonominė krizė, ir čia vienas iš blogiausių dalykų, nutikusių Lietuvoje“.

Marta: „Labiausiai mane sudomino kibernetinių atakų tema. Prieš mokymus maniau, kad šalis, kuri pasaulyje garsėja kaip didžiausia kibernetinių atakų kūrėja, yra Rusija, bet buvo labai įdomu bei naudinga sužinoti, jog tai netiesa, o tikroji šio titulo turėtoja - Kinija.  Manau, jog šis webinaras  buvo labai naudingas ir džiaugiuosi, jog turėjau galimybę savo laiką praleisti turiningai“.

Į klausimą ,,Ar tiesa, kad trolių armija mažėja, nes patys žmonės nesąmoningai perima jų funkcijas?“ europarlamentarė atsakė teigiamai, nes daug laiko praleisdami socialiniuose tinkluose žmonės nefiltruoja patikimos ir nepatikimos informacijos, užkliūva už grupių, kuriose skleidžiamas melas, tada dalijasi nepatikima informacija.

Virginija Svinkūnienė.


Spausdinti  
Image