ERASMUS+

Darbo stebėsenos vizitas “Marko Marulič“ gimnazijoje. Splitas (Kroatija)

Darbo stebėsenos vizitas “Marko Marulič“ gimnazijoje. Splitas (Kroatija)
Spalio 24-30d vyko Erasmus+ programos KA101 „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“ projektas „STEAM ugdymo populiarinimas ir įtraukimas kuriant inovacijų kultūrą mokykloje“ darbo stebėsenos vizitas Kroatijoje, Splito mieste, kur Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė lankėsi Marco Marulic IV-ojoje gimnazijoje bei keitėsi gerąja patirtimi, kaip organizuoti STEAM ugdymą mokykloje.
Vizito metu abi mokyklos surado nemažai sąlyčio taškų ir, atrodo, mūsų laukia gražus bendradarbiavimas STEAM ugdyme ir ne tik...
Tuo pat metu vvyko nuotolinis susitikimas tarp Alytaus Jotvingių gimnazijos ir Marko Marulic mokyklos (Kroatija). Abiejų mokyklų mokytojai turėjo galimybę prisistatyti, pabendrauti, pasidalinti gerosiomis patirtimis projektinėse veiklose.
Biologijos mokytoja Lina Rutkauskaitė pasidalino savo patirtimi organizuojant gamtos ekspedicijas. Šiose ekspedicijose biologijos mokytoja dalyvavo kartu su mokytojų komanda bei gimnazijos mokiniais.
Fizikos mokytoja Irena Ribinskienė supažindino su Scientix svetaine, vykdomomis veiklomis, pristatė 2021 m. STEM atradimų kampanijos (STEM DISCOVERY CAMPAIGN) organizuojamas veiklas ir įsitraukimą į Europos komisijos iniciatyva sukurtą Europos Mėlynųjų Mokyklų tinklą. Taip pat buvo pristatytos Nature Based Solution (NBS) 2020 m. -2021 m vykdomo projekto veiklos. Projektą inicijavo ir finansuoja EU komisijos, European Schoolnet ir PPMI.
Virtualaus susitikimo metu informacinių technologijų mokytojas Rolandas Bartkus parodė gimnazijos klases, technologijų kabinetą ir supažindino su naujausia įranga.
Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė lankėsi “Mediterranean Institute for Life science“ (Gyvybės mokslų institutas), kur susitiko su pasaulinio lygio mokslo legenda profesoriumi Miroslav Radman ir apžiūrėjo šią unikalią mokslo įstaigą bei laboratorijas, susipažino su ten dirbančiais mokslininkais. Buvo aptarta galimybė organizuoti tarptautinę mokinių gamtamokslinę ekspediciją šioje unikalioje vietoje bei kitos bendradarbiavimo galimybės.
„Šis institutas yra privati iniciatyva. Profesorius Radmanas buria jaunus mokslininkus tyrinėti, kas lemia žmogaus gyvenimo trukmę, kaip galima prailginti gyvenimą. Keletas komandų dirba įvairiose srityse – vėžio įtaka gyvenimo trukmei ir odos senėjimo stabdymas. Kalbėjome ir apie Covid! Labai džiaugiamės šia unikalia pažintimi ir tai, kad mūsų gamtamokslinės ekspedicijos idėja sudomino pasaulinio lygio tyrinėtojus.“
„Apsilankėme Marco Marulic gimnazijos chemijos pamokoje, kur stebėjome jų naudojamus STEAM metodus. Turėjau unikalią galimybė pravesti praktinę verslumo įgūdžių formavimo sesiją Kroatų gimnazistams. Nepaisant mentalitetų ir kitų skirtumų, buvo pasiektas puikus rezultatas. Mokiniai identifikavo savo valstybėje aktualias problemas ir rado jiems unikalių sprendimų, sukurdami net tris verslo idėjas, kurios be jokios abejonės padės tas problemas išspręsti ir mokiniams ateityje save realizuoti šalies ekonomikoje „ – Donatas Vasiliauskas.
Spalio 29 diena - paskutinė vizito diena Kroatijoje, kurią pavadinome - Stebuklingas tunelis (Steaming around Split), kitaip tariant, kaip įdomiai veikia gamtos dėsniai! Kroatų mokytojų komanda suorganizavo tikrą gamtinį siurprizą: Splito miestą ir visą pakrantę nuo šiaurinio klimato saugo kalnų grandinė.. Negalėjome patikėti, kad pravažiavus tuneliu 5 km, atsidursime visai kitame klimato pojūtyje... Pažįstamas ruduo, šaltukas +5, rūkas, po to saulė - auksinis ruduo, kuris pas mus jau baigėsi. Ir visa tai buvo pakeliui į Plitvicos nacionalinį parką - dar vieną gamtos stebuklą! Dalinamės nuostabios šalies vaizdais. O grįžę atgal į Splitą per 'magic tunnel', vėl atsidūrėme +18 laipsnių klimate - palmės, šiluma ir jūra 🙂. Diena baigėsi vizitu į Nautika akademiją - modernią tarptautinę jūreivių mokyklą, kurios vadovė yra ekonomikos ir politikos mokytoja Natalija Palcic! Tad, STEAM buvo visur - ir gamtoj, ir mokantis jūreivystės. Labai įdomi mokykla su įvairių dydžių simuliatoriaus, moderniomis klasėmis ir įranga, bet tuo pačiu popieriniais jūriniais žemėlapiais, įrankiais ir nuostabia antikvarine laivų kolekcija, jūreiviškų mazgų ekspozicija .
Aš, Renata Romanovienė, ir direktorius Donatas Vasiliauskas norime garsiai padėkoti Marko Marulič gimnazijos mokytojai Natalija Palcic - LABAI AČIŪ- už puikų bendradarbiavimą rengiant ir organizuojant STEAM savaitę Splite, už nuostabią draugystę, paaukotą laiką ir nepaprastą nuoširdumą! Thank you very much NATALIJA for the wonderful organization of our visit and STEAM week in Split, for your time and amazing friendship and sincerity. Thanking your teachers and students as well! Taip pat dėkojame visiems Marko Marulič ir Jotvingių gimnazijų mokytojams, dalyvavusiems veikloje realiai ir virtualiai! Splito mokyklos mokiniams už be galo nuoširdų ir atvirą bendravimą pamokų metu. HVALA VAM PUNO!
P.S. šiuo vizitu užbaigėme šių metų Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo ir projekto partnerių susitikimus. Mokymosi mėnuo Europos šalyse buvo išties naudingas ir pilnas įspūdžių. 
Gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė.
 
Erasmus+ programos (KA101 „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“ projektas „STEAM ugdymo populiarinimas ir įtraukimas kuriant inovacijų kultūrą mokykloje“ finansuojamas ES lėšomis.
 
 

Spausdinti  
Image