ERASMUS+

“ECO-School. Ecology education course for teachers and educators“. Soverato (Italija)

“ECO-School. Ecology education course for teachers and educators“. Soverato (Italija)
Gimnazijos mokytojos Rasa Zubrickienė ir Lina Petraškienė spalio 17-24 d. turėjo unikalią galimybę dalyvauti projekto Erasmus programos KA 101 ,,Asmenų mobilumas mokymosi tikslais" veiklose Italijoje, Soverato mieste.
Pirmąją dieną vyko komandos formavimo užsiėmimai ir nuotaikinga "Mission Impossible" veikla kartu su mokytojais iš Latvijos ir Prancūzijos. Jau kitos dienos rytą aptarėme ne tik nacionalinių mokymosi sistemų ypatumus, bet ir bendrus Europos piliečių ugdymosi principus. Mokiniams yra svarbus ne tik visapusiškas įsitraukimas ir skaitmeninių technologijų taikymas, bet ir ekologinis sąmoningumas. Mūsų pasirinkta kursų tema "ECO-SCHOOL - Ecology education" atspindėjo ir dienos veiklas: Jonijos jūros pakrantės taršos buitinėmis atliekomis monitoringą, šiukšlių identifikavimą ir klasifikavimą, bei duomenų sisteminį pateikimą. Organizatoriai fenomenaliai pritaiko turimas gamtines sąlygas, todėl diskusija apie ekologinį švietimą su kolegomis iš Prancūzijos vyko ant vienos švariausių Europos jūros kranto. Su nekantrumu laukiame kitų mokymosi veiklų.
Kursams įsibėgėjant toliau gilinomės į ES mokinių kompetencijų ugdymosi raidą ir kokią vietą jose užima ekologinis sąmoningumas. Turime ugdyti ne tik savo šalies, bet Europos ir pasaulio piliečius. Dirbdamos komandoje kūrėme vaizdo pamokos planą ir dalyvavome tarptautiniame webinare "Digital skills for youth", kur buvo akcentuojama skaitmeninių įgūdžių svarba. Taip pat džiaugiamės galimybe ,,gyvai" pažinti pietų Italijos kultūrą ir istoriją. Didelį įspūdį paliko beveik tūkstantį metų menantis nuostabus viduramžių miestelis Badolato.

Kaip viena diena prabėgo kvalifikacijos tobulinimosi kursų savaitė, praturtinusi mus naujomis žiniomis ir idėjomis. Atmintyje ilgam išliks pietų Italijos gamtos grožis, žmonių šiluma, svetingumas ir kultūrinis paveldas. Esame tikros, kad ir dalelę Lietuvos palikome kolegų širdyse.

Lina ir Rasa.
Erasmus+ programos (KA101 „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“ projektas „STEAM ugdymo populiarinimas ir įtraukimas kuriant inovacijų kultūrą mokykloje“ finansuojamas ES lėšomis.

 

Spausdinti  
Image