Tautosakos pamoka ,,Padavimų paslaptys“

Tautosakos pamoka ,,Padavimų paslaptys“

Alytaus Jotvingių gimnazijoje 1b klasės tautosakos pamokoje ,,Padavimų paslaptys“ svečiavosi tautodailininkė Danutė Kazimiera Bozienė.

Lėlių autorę, spalvingų juostų audėją, savo močiutę, pristatė pirmokas Emilis Račkauskas.

Ponia Danutė papasakojo, kaip audžia dzūkiškas juostas, kuo jos skiriasi nuo kitų regionų juostų, kaip kuria pasakų personažus, pristatė apie save išleistą Birutės Vitkauskienės knygą ,,Iškasti lobiai“. Kelias knygas padovanojo gimnazijos bibliotekai, o 1b klasės mokiniai atsidėkodami tautodailininkei paskaitė savo pačių sukurtus padavimus apie Jotvingių gimnaziją.

Gimnazijos bendruomenė skaitykloje gali aplankyti Danutės Kazimieros Bozienės darbų parodą ,,Kelionė lino keliu – tautinės juostos“ ir ,,Pasakos optimistės. Lėlės iš pasakų“. Parodėlę organizavo bibliotekininkė Vilija Dranginytė, o tautosakos pamoką vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Baliukonytė.

 Jaunieji žurnalistai


Spausdinti  
Image