Apie kraštotyros muziejaus lobius

Apie kraštotyros muziejaus lobius
Gegužės 8 d. Ic ir dalis Ia klasės mokinių susitiko su Rasa Stanevičiūte,
Alytaus kraštotyros muziejaus etnografijos – ikonografijos skyriaus vedėja. Rasa, buvusi jotvingietė, informatyviai ir šiltai pristatė muziejaus veiklas ir saugomus lobius. Kiek eksponatų yra sukaupta muziejuje, kokių rinkinių yra daugiausia, kodėl kuriamos eksponatų kopijos, kaip paprasti daiktai tampa eksponatais – į šiuos ir kitus klausimus gimnazistai išgirdo atsakymus. Edukatorė rodė rinktines unikalias juostas, retesnius eksponatus, šiltai kalbėjo apie jų kūrėjus, kurie, pasak viešnios, turėjo grožio pajautą, pagarbą ir meilę savo kultūrai bei tradicijoms. Pristatė muziejaus gimtadienio proga organizuojamą akciją „95 metai – Alytaus kraštotyros muziejui, 95 dovanos – Jums“ ir pakvietė visus gegužės 13 d. kartu pašėlti Muziejų naktyje.
Nuoširdi padėka už dovanotus muziejaus leidinius!
Vilija Dranginytė, bibliotekos vadovė.

 

Spausdinti  
Image