Pamoka Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

Pamoka Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

,,Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją...“–

sakė vienas pačių garsiausių Lietuvos dailininkų M.K.Čiurlionis. Pažinti jo kūrybos ir asmenybės paslaptis panorę 2 a klasės mokiniai, auklėtoja Daiva Baliukonytė ir bibliotekininkė Vilija Dranginytė lankėsi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Gimnazistai ugdymo procesui netradicinėje aplinkoje pasirinko edukacinę programą ,,Čiurlionio technika“. Ekskursijų vadovė – edukacijos vedėja – papasakojo apie garsųjį lietuvių dailininką, vėliau lankėmės parodoje, kurioje eksponuojami M.K.Čiurlionio originalūs darbai, klausėmės jo sukurtos muzikos.

Mokiniams patiko aiškintis paveikslų simbolių prasmes, be to, gavo atsakymus į klausimus, kodėl dauguma Čiurlionio paveikslų šiandien yra pakeitę spalvas, kodėl jie tokie trapūs, kodėl piešdamas rinkosi Egipto, gamtos, visatos temas.

Apžiūrėję originalius paveikslus ir sužinoję, kaip jie yra saugomi, praktinėje užsiėmimo dalyje išbandėme kreideles tokias, kokias naudojo Čiurlionis. Įdomu buvo patiems pabandyti sudėlioti čiurlionišką siužetą, o paveikslai parkeliavo į Alytų. Susižavėję M. K.Čiurlionio virtualios realybės filmu „Angelų takais“, antrokai vėliau aplankė Kauno senamiestį, kalėdinę eglę, papuoštą M.K.Čiurlionio kūrybos motyvais.

Mokiniai lavino kūrybiškumo ir kolektyvinio darbo įgūdžius, nes turėjo nufotografuoti perkeltinę prasmę turinčius Kauno miesto vaizdus ir juos pristatyti susiedami su M.K.Čiurlionio kūryba. Antrokų kūrybiniai darbeliai, fotografijos, bus pristatyti gimnazijos bendruomenei kalėdinių renginių metu.

2a klasės auklėtoja Daiva Baliukonytė


Spausdinti  
Image