Parodos

Pažvelkime į kūrinius autorės žvilgsniu

Jotvingių gimnazijos skaitykloje eksponuojama nauja mūsų mokinės, ketvirtokės Miglės Masionytės tapybos darbų paroda.

Tam, kad geriau susipažintumėte su parodos autore, kuri piešia nuo pat vaikystės ir kurios kūrybos stilius keitėsi lygiai taip pat kaip ir požiūris į meną, paklausėme jos kelių klausimų, leidžiančių pažvelgti į kūrinius iš kitos pusės – autorės žvilgsniu. Paroda pavadinta „Gamtos garsai“, todėl išvydusiems tokį pavadinimą kyla pirmas klausimas, koks autorės ryšys su gamta?

Gamta man gana artimas pasaulis. Ji nuolatos mane supa. Itin daug laiko gamtoje būnu vasaros metu, kai dienas praleidžiu savo sode.

Kadangi kūrėjai būdinga tapyti skirtingus sezonus, paklausėme, koks metų laikas jai labiausiai patinka.

Visi metų laikai turi savitą žavesį, tačiau vasara yra kažkas išskirtina. Myliu šilumą, gėlių įvairovę ir žalumą.

Kiekvienam kūrėjui reikalinga asmeninė Mūza, tad pasiteiravome, ar Miglė turinti, kas ją įkvepia tapymui.

Pagrindinis įkvėpimo šaltinis, manyčiau, yra mano aplinka. Žmonių kasdieninė veika, emocijos, kurias patiria kiekvienas ir ta pati gamta, kurią nuolatos vaizduoju savo kūriniuose.

Jei žiūrint į piešinius ieškote gilesnės prasmės, Miglė papasakojo apie jų reikšmę.

Mano piešiniuose ne visados užslėpta kažkokia gili mintis. Dažniausiai piešiu tai, kas gražu, tačiau ko iš tikrųjų siekiu, su beveik visais savo kūriniais taip, tai emocijų perteikimas. Noriu, kad žmonės pajustų erdvę, jos nuotaiką. Savo gamtos temos piešiniais bandau perteikti vasaros saulės kaitrą, žiemos žvarbumą ar tiesiog sukelti nostalgiją ir prisiminti atostogas kaime.

Dėkojame Miglei už nuoširdų bendravimą, o dar nemačiusius parodos, kviečiame ją būtinai apžiūrėti, nes darbai verti Jūsų dėmesio!

Su Migle Masionyte kalbėjosi jaunoji žurnalistė Rosita Lekavičiūtė