Naujienos

Integruota lietuvių kalbos, istorijos, pilietiškumo pagrindų pamoka ,,#WeRemember”

Integruota lietuvių kalbos, istorijos, pilietiškumo pagrindų pamoka ,,#WeRemember”

Pirmadienį Alytaus Jotvingių gimnazijoje vyko integruota pamoka,

skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti. IIa klasės mokiniai prisiminė, kas yra holokaustas, žiūrėjo trumpą filmuką apie Aušvico koncentracijos stovyklą. Mokytoja V. Svinkūnienė su mokiniais žaidimo forma aptarė, kaip pamažu buvo apribotos lygios teisės žydų tautybės žmonėms. Mokiniai suvokė, kokie pragaištingi šiai tautai buvo nacistinės Vokietijos valdžios leidžiami įstatymai.

Pamokoje gimnazistai kalbėjo ir apie Pasaulio tautų teisuolius. Taip vadinami žmonės, be atlygio ir naudos sau gelbėję žydus Holokausto metu. Jiems pristatyta Yad Vashem organizacijos veikla, parodytos nuotraukos, kuriose užfiksuota Pasaulio tautų teisuolių alėja: kiekvienam pripažintam žydų gelbėtojui Jeruzalėje pasodinamas medis ir šalia jo pastatoma lenta su gelbėtojo vardu, pavarde, šalies pavadinimu. Mokiniai SLIDO programėlėje rašė būdo bruožus žmonių, kurie gelbėjo žydus nuo mirties.

Pamokoje dešimtokai prisiminė skaitytą Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“. Su mokytoja R. Bartkiene aptarę epizodą, kur Klimų šeima priglaudžia 9 metų Abraomo Lipmano dukrą Taibalę ir paskui už tokį poelgį visi yra nužudomi, mokiniai diskutavo, kodėl atsirasdavo rizikuojančių savo šeimos gyvybėmis žmonių. Pamokos pabaigoje jie atsakė į probleminį klausimą: „Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena: ar jau suvokiame tragedijos priežastis ir išmokome pamokas?“ Gimnazistų atsakymus skaitykite nuotraukoje.

Virginija Svinkūnienė, Rima Bartkienė

Image